tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 marca 2015

"Kroniki Czerwonej Pustyni. Gniewna gwiazda" – Moira Young - recenzja


Saba.                                                                                                  Lugh.

Kiedyś byli jednością.
Dopóki los ich nie rozdzielił.
A nawet gdy znów się połączyli…
Ich serca pozostały osobno.


Okładka książki Gniewna gwiazdaTo już koniec. Ostateczna rozgrywka zbliża się do nieuchronnego końca. Saba wierzyła, że po odnalezieniu ukochanego brata bliźniaka, wszystko się ułoży. Tak się nie stało. Zbyt dużo się wydarzyło. Nie wszystkie rany da się wyleczyć. To, co zaszło między Sabą a DeMalo również nie pomaga. Na razie nikt o tym nie wie, ale ile czasu minie zanim prawda wyjdzie na jaw? Czy Jack…

Czy Jack będzie w stanie jej to wybaczyć?

Saba zmaga się z wieloma problemami. Ciąży na niej odpowiedzialność za podejmowanie coraz trudniejszych i trudniejszych wyborów. Przygotowuje się do pokrzyżowanie planów DeMalo. Jednak tym razem by jej się udało, musi poruszyć ludzkie serca. Musi przekonać ludzi, że jest tylko jeden sposób na pokonanie Wielkiego Pioniera.
Jednak po tych wszystkich błędach, które popełniła i złych decyzjach, które podjęła zdoła udowodnić, że można jej zaufać?
Saba ma jeszcze inny problem, najbardziej bolesny. Wśród jej towarzyszy, najbliższych przyjaciół, ludzi, za których oddałaby życie, jest zdrajca.
Czy dziewczynie uda się odkryć kto to?
Czy jej serce będzie w stanie przebaczyć zdradę, komuś tak jej bliskiemu jak…
Ciii…Prawda zawsze wyjdzie na jaw.

,,Siedział tam z innymi. Nikt, kto by na niego spojrzał, nie domyśliłby się, jak bardzo jest zaniepokojony. Był pewien, że ten pomysł nie ma żadnych szans. A on nabierał tempa.(…)
Kurs, jaki obrali był niebezpieczny. Wykraczał poza dopuszczalne ryzyko. Nosił ślady ręki Jacka. Tak ją omotał, że odwalała za niego robotę, podczas gdy on sam ukrywał się w cieniu.
Nadszedł czas, aby wykonać ruch. Aby to zakończyć. Wykończyć Jacka.’’

Moira Young jest autorką trylogii ,,Krwawy Szlak’’, którą miałam ogromną przyjemność recenzować. Ta seria jest niezwykła. Po pierwsze, nietypowe prowadzenie dialogu, które przynajmniej mnie ogromnie przypadło do gustu. Po drugie, ogromne nagromadzenie emocji. Saba jest bohaterką pełną kontrastów. Popełnia błędy, uczy się. Postawiono przed nią bardzo trudne zadanie: podejmowania decyzji. A te nigdy nie są proste. Po trzecie, bohaterzy są niezwykle plastyczni, tak samo jak i opisy. To książka pełna akcji. I to właśnie w niej pokochałam.

A jednak znalazłam w niej parę elementów, za które najchętniej bym okrzyczała autorkę. Gdzie podział się  Jack? Sarkastyczny, ukochany Jack, którego tak polubiłam? W pierwszej części trylogii był cały czas, a już w drugiej i nawet trzeciej…Pisarka jakby odmierzał nam czas spędzony z Jackiem. Stanowczo za krótki!

Samo zakończenie książki… Owszem, nie spodziewałam się go. Ale i tak odniosłam wrażenie, że Moira Young nie miała zbytnio pomysłu na efektowne pożegnanie z bohaterami "Kronik Czerwonej Pustyni.’’ Nie mogłam uwierzyć, że to koniec. Najchętniej dopisałabym jeszcze ze 20 stron. I kto wie, może tak zrobię!

Ogólnie, ta książka, generalnie cała seria ogromnie mi się spodobała (mimo rażącej nieobecności Jacka) i stała się jedną z moich ulubionych. Wam również ją polecam!

Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz