tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 marca 2015

„Niezłożone pocałunki. Opowieść o przyjaźni” - Ermes Ronchi - recenzja

Okładka książki Niezłożone pocałunki. Opowieść o przyjaźniKim jest przyjaciel?

Ermes Ronchi w swojej książce ukazuje nam istotę posiadania przyjaciela. Nie każdego możemy nim nazwać. By zyskać zaufanie na tyle głębokie, potrzeba czasu i cierpliwości. Autor – włoski teolog i zakonnik – przedstawia przyjaciela, chwali go i opisuje. Wykorzystuje zmysły i uczucia, by przekazać tą najwyższą wartość – bezinteresowną miłość.

Kiedy masz przyjaciela, masz kogoś, komu możesz wszystko powiedzieć bez obawy o konsekwencje. Przyjaciel pocieszy, poda pomocną dłoń, gdy będziesz w potrzebie i nie odwróci się w chwilach kryzysu. Jest najlepszym oparciem dla strapionego człowieka.

Podczas lektury nie tylko poznamy wartość przyjaźni, ale także odkryjemy odcienie miłości, która często ukrywana, maluje historie od wieków. Ermes Ronchi włożył wiele starań by przedstawić nam naturę tych dwóch uczuć. Dodatkowo, mamy okazję poznać ciekawe fakty historyczne, które przyczyniły się do ich rozwoju. Mam tutaj na myśli między innymi przełom XII i XIII wieku, gdy po raz pierwszy w chrześcijańskiej Europie na małżeństwo potrzebna była oficjalna zgoda kobiety.

Historie Franciszka  z  Asyżu, Teresy z Avilii oraz Bernarda z Clairvaux zostały napisane pięknym językiem. Przybliżają nas do Boga, poprzez podanie prostych, ale konkretnych przykładów. Książka sama w sobie jest niewielka, a brązowa okładka nadaje jej renesansowego charakteru. Polecam ją każdemu wrażliwcowi, osobom wierzącym oraz ateistom.  Fragmenty poezji oraz cytaty z Pisma Świętego sprawiają, że „Niezłożone pocałunki” są wyjątkową książką.


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa PROMIC. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz