tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 8 kwietnia 2015

"Historia Polski wersja 2.0" - Jan Wróbel - recenzja

Jan Wróbel jest dziennikarzem, felietonistą, nauczycielem, historykiem i publicystą. Jego artykuły można przeczytać w Tygodniku Powszechnym lub w Dzienniku Gazecie Prawnej, a jego samego zobaczymy w TVN24 lub usłyszymy w Tok FM.

Okładka książki Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i NiemiecW książce udaje mu się przedstawić historię Polski w sposób ciekawy, interesujący i niekonwencjonalny. Dowiemy się  jak to było z Polakami, jak układało im się z sąsiadami, czy zawsze byliśmy bez winy we wszelakich konfliktach. Trzeba zaznaczyć, że książka nie jest napisana jak typowy podręcznik do historii. Znajdziemy tu komiksy, wpisy z facebooka, karykatury a nawet... memy! W związku z tym czyta się ją bardzo przyjemnie, szybko i chcąc nie chcąc, coś się zapamięta. 

Język nie jest specjalistyczny, raczej taki jaki stosuje się w mowie potocznej, więc nie mam mowy o jakimkolwiek niezrozumieniu tekstu. Poza tym dowiadujemy się o bardzo istotnych wydarzeniach, które często wydają się nam nudne, nieciekawe i nieważne. Pomijając fakt, że w genialny sposób została tu przedstawiona polska mentalność, co nawet jeżeli nie jest prawdą w 100% to wywołuje uśmiech na twarzy i delikatne poczucie przynależności i patriotyzmu.

Podsumowując, jeżeli nie jesteś fanem historii, zwłaszcza Polski, a mimo wszystko musisz się jej uczyć, z pewnością zachwyci Cię ta książka i pomoże zerwać z nudą i rutyną szkolnych podręczników. 


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz