tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 1 kwietnia 2015

"Dziewczyna, która kochała kamelie" - Julie Kavanagh - recenzja

Okładka książki Dziewczyna, która kochała kamelie. Życie i legenda Marie DuplessisLata czterdzieste XIX wieku, Paryż. Młoda dziewczyna błyskawicznie zdobywa wielką sławę i szacunek. Marie Duplessis - kurtyzana, która kochała kamelie. Prosta dziewczyna z małego miasta w zawrotnym tempie zdobywa kolejnych adoratorów. Nie ważne czy jesteś stary czy młody, bogaty czy biedny, kiedy tylko ją zobaczysz-zakochasz się w niej.

Nowa książka Julie Kavanagh „Dziewczyna, która kochała kamelie” - opowiada historię damy kameliowej z jej perspektywy. Autorka niczego nie ukrywa i nie koloryzuje. Jedyną wadą jest przeładowanie tekstu informacjami, co znacznie utrudnia rozeznanie wśród bohaterów i wydarzeń. Mimo to historia jest ciekawa. Ukazuje raczej mało znane oblicze damy kameliowej, która podbiła serce paryżan. Opowiada każdy najmniejszy szczegół jej życia, nic nie jest w stanie się ukryć. 

Historia zaciekawia już po pierwszych stronach. Ogrom informacji może, ale nie musi przytłaczać czytelnika. Jak dla mnie to jedyny mankament tej książki. Polecam ją wszystkim, którzy chcą poznać prawdziwą Marie Duplessis - dziewczynę, która kochała kamelie.


Dydelf, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz