tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 maja 2015

"Powrót" - Izabela Sowa - recenzja

Okładka książki PowrótCo zostaje z Tobą na całe życie? Wspomnienia - one nie bledną. Miłość, przemija. Jedyne, co zostaje to tatuaż. Dorota po rzuceniu ASP wyruszyła w sześcioletnią wędrówkę po świecie. Imała się wielu zawodów, ale finalnie została tatuażystką. Jej życie jest normalne na tyle, na ile pozwala jej strój retro, chłodność w obyciu i grono dziwnych znajomych. Wszystko się zmienia w momencie, kiedy pewien model prosi ją o zrobienie tatuażu, a tajemniczy wykładowca mamy oferuje działkę. Czy wszyscy są tymi, z których się podają?

Tego dowiecie się z książki Izabeli Sowy pod tytułem „Powrót”. Książka podzielona na cztery części pokazuje świat z wielu perspektyw. Barwne opisy, śmieszne dialogi i absurdalne sytuacje sprawiają, że książkę czyta się wspaniale. Autorka świetnie oddaje realia XXI wieku, jednocześnie wprowadzając dezorganizację opisami retro.

Jedyna rzecz, która mnie denerwowała w powieści jest pewnego rodzaju swoboda, z jaką pisarka skacze pomiędzy wydarzeniami. Burzy to trochę sens i logikę wypowiedzi
.
Polecam wszystkim, którzy chcą się pośmiać, ale i pomyśleć chwilkę nad światem przy kubku ulubionej herbaty.


Polecam

Dydelf, 16 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz