tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 czerwca 2015

"Będziesz następny" - Greg Hurwitz - recenzja

Okładka książki Będziesz następny
Greg Hurtwitz to amerykański pisarz i scenarzysta. Wielokrotnie nominowany przez International Thriller Writers i Crime Writers Association w kategorii najlepszej powieści kryminalnej. Autor jedenastu wysoko cenionych thrillerów m. in. Amnezja, Nie ufaj nikomu, czy Labirynt śmierci, przetłumaczonych na 17 języków. 

Przeszłość Mike'a to nawet dla niego samego wielka zagadka. Wychował się w rodzinie zastępczej i pamięta tylko tyle, że ojciec go porzucił. Teraz gdy jest już dorosły - ma własną rodzinę, kochającą żonę oraz śliczną córeczkę, mimo swojej przeszłości osiąga wiele, gdyż właśnie ma odebrać nagrodę za budowę ekologicznego osiedla. Niestety życie jego oraz najbliższych zmienia się w prawdziwe piekło. 

Od spotkania z podejrzanym mężczyzna, który wie o Mike'u wszystko, ktoś czyha na jego życie. Okazuje się, że są to bezwzględni bandyci, którzy nie cofną się przed niczym. Od tej pory zaczyna się walka z czasem i o życie. 

Książka Grega Hurwitza "Będziesz następny" to pierwsze dzieło tego autora z którym się spotkałam, ale na pewno nie ostatnie. Thriller "Będziesz następny" to pierwsza książka tego gatunku, którą przeczytałam, od chyba dwóch miesięcy i muszę powiedzieć, że brakowało mi tego dreszczyku emocji, który zaserwował autor. Nie dość, że przez całą książkę obserwujemy mrożący krew w żyłach pościg bezwzględnych bandytów za rodziną Mike'a, to jeszcze w napięciu obserwujemy odkrywanie prawdy o jego życiu i rodzinie. Tak jak już wspomniałam, książka trzyma nas w napięciu do ostatniej strony, a akcja jest bardzo szybka i ciekawa - co jest ogromnym plusem tej książki. 

Lekturę, mogę polecić nie tylko miłośnikom tego gatunku czy autora, ale także pozostałym, którzy dzięki tej książce może przekonają się do tego gatunku.

Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz