tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 lipca 2015

"Basia i wyprawa do lasu" - Zofia Stanecka - recenzja

Okładka książki Basia i wyprawa do lasu
Basia jest kilkuletnią dziewczynką, której przygody zostały opisane w całej serii książeczek. Ciekawym jej rozbudowaniem są audiobooki, aplikacja na iPada, gra planszowa oraz książeczki z ćwiczeniami. Wszystko w klimacie Basi i jej rodziny!

Wyprawę do lasu wymyślił tata, zapalony grzybiarz. Razem z całą rodziną wybierają się na wycieczkę. Jako prawdziwi łowcy maślaków i kurek zaopatrzyli się w kosze i scyzoryki oraz, co najważniejsze – atlas grzybów. Przecież nikt nie chciałby się otruć.

Czy ich zbiory okażą się owocne?
Co zwiastują dziwne ślady na ziemi?

Kolorowe obrazki przykuwają wzrok. Niestety ilustracje autorstwa Marianny Oklejak są chyba jedynym, co mi się w tej książeczce podobało.
Historia rozpoczyna się od dyskusji na temat noża. Okej, ale skoro jest to książeczka dla dzieci, czy powinno być to aż tak rozdmuchane, jaki Basia z rodziną powinni wziąć nóż? 

Kolejną kwestią jest pewne zrezygnowanie z gustu i dobrego smaku. Przewijające się prawie na każdej stronie  śliskie ślimaki, glutki z nosa, jedzenie białych i tłustych robali, kupy sarny, a w końcu mały, raczkujący Franek, zajadający się w najlepsze korą pod czujnym (!) okiem rodziców. Po pewnym czasie robi się to po prostu obrzydliwe, aż odechciewa się czytać, a szkoda, bo książka zapowiadała się naprawdę fajnie.

Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz