tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 11 sierpnia 2015

"Duff. Ta brzydka i gruba" – Kody Keplinge - recenzja

Okładka książki Duff. Ta brzydka i gruba.
Bianca to zwykła siedemnastoletnia dziewczyna. Ma wspaniałe przyjaciółki od serca: Casey i Jessicę. Wydaje jej się, że niczym nie różni się od innych koleżanek. Jednak Wesley, szkolny przystojniak, uświadamia jej, że prawda jest inna. Nazywa Biancę  duffem, czyli tą brzydką, będącą tłem dla dużo ładniejszych koleżanek. Określenie to nie może wyjść z głowy Bianki. Tak samo jak Wesley, którego spotyka na każdym kroku w szkole. I choć ich pierwsze spotkanie kończy się dość niefortunnie, bo szklanką CherryCoke na ubraniu chłopaka, to już  później relacja Bianki i Wesleya rozwija się w sposób zupełnie niespodziewany, zarówno dla bohaterów, jak i czytelnika. Jednak przez to zaniedbuje swoje przyjaciółki, a życie rodzinne dziewczyny zaczyna się mocno komplikować.

Jak rozwinie się relacja Bianki i Wesleya? 
Czy nienawiść przekształci się w coś więcej?
Czy dziewczynie uda się poukładać swoje życie, zarówno jeśli chodzi o przyjaźnie jak i rodzinę?
I wreszcie, czy uda jej się pozbyć z własnej głowy etykietki duffa?

Ciekawa jestem, czy uda Wam się odgadnąć zakończenie tej książki…

Przyznaję się bez bicia, że biorąc tę książkę do ręki, nie oczekiwałam zbyt wiele. Zwłaszcza, że czytałam recenzje różnych ludzi na temat ekranizacji tej powieści. Trafiłam na bardzo niepochlebne opinie i z góry założyłam, że ,,Duff’’ również nie ma za wiele do zaoferowania czytelnikowi. Jednak może i dobrze, że tak założyłam, gdyż później miałam miłą niespodziankę, gdy książka okazała się być znacznie lepsza niż przewidywałam. Jest ciekawa, zabawna i mądra, z przesłaniem – czegóż więcej chcieć? Bohaterowie mnie zaintrygowali i akcja chwilami naprawdę była zaskakująca. Naprawdę polecam tę powieść przeznaczoną, nie ukrywajmy, raczej dla nastolatek. Miłej lektury!Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Mira.

1 komentarz:

  1. Mało kiedy dochodzę do wniosku, że film jest dużo lepszy od książki, ale tym razem tak jest. Film to fajna, młodzieżowa komedia, książka niestety zwykły harleqiun.

    OdpowiedzUsuń