tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 15 sierpnia 2015

"Baśń o świętym spokoju" - Zofia Stanecka - recenzja

Baśń o świętym spokoju to książka z serii „Poczytaj ze mną” wydawnictwa Literacki Egmont, która zachęca rodziców do czytania swoim pociechom chociaż 20 minut dziennie, ponieważ znacząco poprawia to późniejsze wyniki w nauce i łatwość przyswajania nowych informacji.

Król Miłosław od lat włada Świętym Spokojem. Mieszkańcy pod jego rządami są szczęśliwi i wiodą proste, spokojne życie. Każdy następny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Psy nie szczekają, dzieciaki nie krzyczą. Panuje cisza i niezmącony spokój.  Do czasu. Pewnej nocy tajemniczy gość puka do bram.

Kim jest i czego chce zamaskowana postać?

Typowo baśniowy świat, w którym rządzi dobry król, a mieszkańcy nie mają powodów do zmartwień. Zamek, potwory i piękna kobieta. Historia wręcz idealna do czytania dzieciom.

Wyjątkowe ilustracje autorstwa Marianny Sztymy odzwierciedlają bajkowy świat, w którym żyją bohaterowie tak wiernie, że spokojnie wystarczyłyby, by zrozumieć całą historię. 

Także bardzo interesujący jest pomysł na fabułę. Miasto – oaza spokoju, a w nim baśniowe stworzenia i królewski romans. Nie jest to na szczęście typowe powielanie baśni o królewnach i królewiczach, lecz ich zupełnie nowa, porywająca odsłona!

W serii ukazały się także:
·        Humor „Ząb czarownicy”
·        Fantasy „Pan od angielskiego”
·        Przygoda „Na ratunek karuzeli”

Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz