tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 30 października 2015

"Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupery - recenzja

Mały Książę - de Saint-Exupery Antoine,,Mały Książę" jest lekturą w klasie pierwszej gimnazjum. Jednak należy ona do tych książek, do których można wracać i wracać, i za każdym razem odkrywać coś nowego, przeżywać emocje dziecięcego bohatera. 

Trzy wulkany, wymagająca róża, zachody słońca - tak pokrótce można opisać życie Małego Księcia na swojej planecie. Pewnego dnia jednak postanawia wyruszyć w podróż. Zobaczyć, jak żyje się gdzie indziej. Natrafia na wiele interesujących postaci. Dorosłych. Odkrywa on ich komizm i całkowity bezsens w sposobie myślenia. Na ziemi spotyka naszego narratora. Osobę dorosłą. Rozbił się on na pustyni i jest co najmniej zdziwiony, kiedy naprawiając silnik, nagle zauważa przyglądającego się mu złotowłosego chłopca. Jeszcze bardziej szokujące i, można by rzec bezsensowne, są jego późniejsze prośby, żądania i słowa. Jednak dla niego wszystko to jest rzeczą logiczną i zrozumiałą. Po pewnym czasie ,,dorosły" zaczyna dostrzegać znacznie więcej rzeczy. Uczy się od Małego Księcia.

Ostatnio nakręcono film na podstawie książki. ,,Mały Książę" znów zrobił się popularny. Książka ta została wzbogacona o ilustracje, które są prześliczne. Przypominają dziecięce, drewniane zabawki i w żaden sposób nie zabierają nic z magicznego klimatu tej książki, co moim zdaniem, nieco zrobił film. Jednak, jeżeli jeszcze ktoś nie przeczytał tej pozycji, to radzę mu jak najszybciej nadrobić zaległości, bo lektura jest naprawdę czymś niesamowitym - naprawdę potrafi odmienić człowieka.


Polecam
Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz