tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 listopada 2015

"Ember in the ashes. Imperium ognia. – SabaaTahir - recenzja

Sabaa Tahir  urodziła się w Anglii, lecz swe dzieciństwo spędziła w Kalifornii, gdzie jej rodzice prowadzili hotel na pustyni Mojave. Obecnie Sabaa Tahir mieszka wraz z rodziną  w San Francisco.

Okładka książki Ember in the Ashes. Imperium Ognia
Elias jest uczniem Czarnego Klifu, słynnej akademii, gdzie kształcą się Maski – groźni i bezwzględni żołnierze. Wydaje się, że żaden z jego kolegów nie ma wątpliwości co do ich ,,misji’’, jaką mają wypełniać dla Imperium. Czyżby tylko jeden Elias nienawidził okrucieństwa i ogromnej przemocy w jego przyszłym życiu? Ale Elias ma plan. Niebezpieczny, w którym wiele rzeczy może pójść nie tak, ale jednak jakiś plan, choć może niezbyt chwalebny. Dezercja. Jednak coś, a raczej ktoś, powstrzymuje go od tej decyzji. Jeden moment i machina nie do zatrzymania rusza.

Doprowadza też do spotkania Eliasa z Laią – biedną dziewczyną z niższej klasy. Laia ma sekret. Sekret, który może ją zniszczyć, jeśli ktoś niepowołany dowie się o jej pochodzeniu. Dziewczyna służy najbardziej bezwzględnej ze wszystkich żołnierzy: okrutnej komendantce, która za spojrzenie prosto w oczy, potrafi wyłupić oko. Laia ma jednak przed sobą jeden cel: musi uwolnić brata. A żeby to zrobić, musi pomóc rebeliantom, zdobyć informacje o Czarnym Klifie i nie tylko. Spotkanie tych dwojga, ich decyzje, ich przeznaczenie zmieni losy całego Imperium.

Tylko ile osób zapłaci za to, by Elias i Laia mogli żyć?
Czy dziewczyna odnajdzie brata?
I czy Eliasowi uda się odnaleźć siebie?

Sięgnijcie po ,,Imperium ognia’’.

Przez pierwsze parę rozdziałów nie byłam zbyt dobrze nastawiona do książki. Wydawała mi się nudna, nieciekawa. Jednak w miarę czytania… No cóż, wciągnęłam się i przeczytałam ją w jeden dzień. Ciekawa historia wbijająca w fotel, okrutne realia imperium z krwawą historią, a w tym wszystkim relacja dwóch młodych ludzi, których różni miejsce urodzenia. Co więcej mówić, serdecznie polecam wszystkim fanom książek z elementami fantastycznymi. Według mnie, to idealny prezent na zbliżające się święta. Koniecznie przeczytajcie!


Katia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz