tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 18 listopada 2015

"Treasure hunters. Łowcy skarbów" – James Patterson - recenzja


Okładka książki Treasure Hunters. Łowcy skarbówKim jest James Patterson? Jeśli jeszcze nie słyszeliście tego nazwiska to najwyższy czas przeszukać cały Internet i biblioteki w poszukiwaniu informacji o nim. Jedyny tak płodny literacko człowiek, najlepiej zarabiający pisarz na świecie. Według rankingu Forbes’a w zeszłym roku zarobił niebagatelną sumę 89 milionów dolarów wydając przez ten czas „jedyne” 16 książek. Czy warto po nie sięgnąć? Oczywiście że tak.

“Treasure hunters” to kolejna historia spod pióra Jamesa Pattersona, z którą dane mi było się spotkać. Po zapierających dech w piersiach przygodach z Wisty i Whitem w książce pt. „Ogień” nadszedł czas na kolejne zwariowane rodzeństwo. Beck i Bick to dwunastoletnie bliźniaki. Podczas, gdy Bick piszę tę książkę, Beck umila nam lekturę dzięki klimatycznym ilustracjom.

Zaczyna się świetnie. Szalejący sztorm na otwartym morzu ciska i miota statkiem dzieciaków na wszystkie strony. Ostatkami sił trzymają się masztu by nie zostać zmiecionym z pokładu wprost w bezdenną otchłań czarnej wody. Morze Karaibskie jak na złość sprzysięgło się przeciwko Bickiemu i jego tacie, którzy biegają w tę i we w tę, by zachować obrany kurs i ocalić „Zgubę” (tak właśnie proroczo nazwali statek…). Jednak ona jak na złość z każdym szarpnięciem nabiera coraz więcej wody. Koniec jest bliski. Gdy wiatr umilkł okazuje się, że rodzice zniknęli bez śladu. Teraz rodzeństwo musi odnaleźć wrak pełen skarbów, pokierować potężnym statkiem, odzyskać skradzione dzieła sztuki a do tego teraz jeszcze ci rodzice…

Akcja powieści mknie z prędkością kilkunastu węzłów na godzinę ( w przeliczeniu wychodzi dobre kilkadziesiąt stron szybkiej i luźnej lektury). Historia dzieciaków powala na kolana świetnym poczuciem humoru. Tak jak zakochałam się w poprzednich książkach Jamesa Pattersona, tak ta także porwała moje serce.

Przepełniona zagadkami powieść dla dzieci i młodzieży zachwyci także starszych łaknących przygód prosto spod pióra Pattersona. Chętni odkryć tajemnicę szpiega? Prowadzić tajne misje? A do tego wszystkiego podwodna strzelanina, tajemnicza lista i pytanie co ma wspólnego CIA z piratami? Jeśli tylko chcesz poznać odpowiedź - zapraszam do lektury! A na końcu czeka cię miła niespodzianka.


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz