tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 stycznia 2016

"Rumuńskie kawony" - Konrad T. Lewandowski - recenzja

Okładka książki Rumuńskie kawonyPowieść kryminalna retro  -brzmi ciekawie?

Komisarz Jerzy wyrusza na wakacje ze swoją żoną, synkiem i resztą rodzinki do Zaleszczyk, koło rumuńskiej granicy. Przed urlopem dostaje ostrzeżenie od swojego znajomego o szykującym się przewrocie w Rumunii. Jednak to nie koniec. U celu zostaje zaproszony do domu baronowej. Sprawę dodatkowo komplikuje tajemnicza śmierć celnika z Gdyni, który rozmawiał z komisarzem w pociągu.

Jak rozwinie się dochodzenie?
Czy plany babci Ireny dotyczące powiększenia rodzinki dojdą do skutku?

„Rumuńskie kawony” autorstwa Konrada T. Lewandowskiego pokazuję świat dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to Polska dźwigała się z skutków pierwszej wojny światowej oraz scalała po rozbiorach. Bohaterowie są pełni optymizmu oraz woli pracy. Autor przedstawił ich bardzo realistycznie, czytając powieść ma się wrażenie, że zaraz staną koło nas.

Nie podobał mi się układ graficzny książki. Strony były zbyt gęsto zadrukowane, co mimo świetnej fabuły bardzo utrudnia czytanie i sprawia, że oczy szybko się męczą.

Polecam książkę ze względu na jej rewelacyjną akcję i prosty język. Autor mistrzowsko buduje zdania, opisy nie są przesadzone i świetnie potrafi oddać ich myśli.

„Rumuńskie kawony” są lekturą na wolne popołudnie, kiedy możemy sobie pozwolić powędrować myślami do lat trzydziestych ubiegłego wieku i pozachwycać się pięknem natury przy okazji poznać zagadkę kryminalną i dostać zastrzyku adrenaliny szukając odpowiedzi. Oczywiście na własną rękę.

Polecam

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa  Bollinari Publishing House.


2 komentarze:

 1. Hmm nie wiem, czy się skusimy. Jakoś średnio przemawia do nas ta książka :)

  Pozdrawiamy gorąco i zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Córka i Matka", to nie książka przemawia do ciebie średnio, tylko ta głupia i grafomańska recenzja. Weź na to poprawkę.
  Autor

  OdpowiedzUsuń