tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

"Dlaczego hipopotam jest gruby?" - Dorota Sumińska - recenzja

Okładka książki Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierzątDorota Sumińska napisała książkę pt. ,, Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt’’. Jest to kontynuacja bestsellerowej pozycji "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?".

W książce są umieszczone pytania z tematów przyrodniczych, które mogą zaciekawić dzieci i zmusić je do myślenia: dlaczego tak jest.  Autorka rzetelnie wyjaśnia wszystkie niewiadome. M. in. Ile waży słoń?, Po co pszczoły robią miód?, Dlaczego świnka ma skręcony ogonek?, Czy świstak świszcze?, Dlaczego kukułka kuka?, Czy zwierzęta też się całują?, Dlaczego bocian stoi na jednej nodze? i wiele, wiele innych. 

Pytania są wyedytowane zawsze ładnym i przyciągającym uwagę kolorem. Książka zawiera dużą liczbę ilustracji wykonanych przez Joannę Żaro. Na końcu znajduje się spis zwierząt i owoców, aby szybciej znaleźć to, co małego czytelnika bardziej zainteresuje.

Książka jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o najbardziej ciekawskich młodych czytelników. Autorka wyjaśnia wszystko w sposób łatwy i przystępny. Czasami mnie jako osobę ,,prawie dorosłą’’ zaskakiwały te odpowiedzi i sposób wytłumaczenia bardziej skomplikowanych rzeczy. Książka nadaje się do pogłębiania wiedzy małego człowieka, a także może służyć do nauki czytania, ponieważ zdania są bardzo prosto zbudowane.

Gorąco polecam  zamiast dobranocki w telewizji. 


Orwicz, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz