tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 maja 2016

"Przepis na bieganie" - Małgorzata Majewska - recenzja

Okładka książki Przepis na bieganie
Bieganie jest dzisiaj bardzo modne. Bez względu na porę dnia, roku i temperaturę za oknem - zawsze można dostrzec postacie truchtające przed siebie. I bardzo dobrze, bo żadna czynność nie jest nam tak naturalna jak właśnie bieganie. Niestety, przez siedzący tryb życia umiejętność ta została mocno uszczuplona. I Małgorzata Majewska daje rady jak tę umiejętność na nowo odnaleźć.

Sama autorka jest postacią interesującą. I nie jest niespodzianką fakt, że pisze korzystając z własnego doświadczenia. I to dość obfitego. Bo gdy złamała kręgosłup, to nikt nie wierzył, że kiedykolwiek odzyska dawną sprawność. Dzisiaj ma na koncie wiele maratonów ukończonych ze świetnymi wynikami. 

Książka jest zaskakująco interesująca, biorąc pod uwagę, że nie ma w niej żadnej fabuły a jedynie przepisy i porady. Jednak język jest na tyle lekki, że czyta się ją z przyjemnością. Informacje są sformułowane w sposób przejrzysty i zrozumiały i, co najważniejsze, nie są wcale takie oczywiste.
Przepisy są proste, dokładnie wyjaśnione i nie wymagają użycia specjalnych i trudno dostępnych produktów.  Treść nie jest skupiona na samym biegu - technice, rozgrzewce sposobach na to, żeby trwał dłużej. Wszystko obraca się raczej wokół całej jego otoczki i aspekcie psychologicznym. Zatem bez względu na to, czy ktoś właśnie rozpoczyna bieganie, czy ma już za sobą kilka maratonów - ta książka będzie ciekawym doświadczeniem i bez wątpienia solidną dawką konkretnych informacji. 

Sheri, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz