tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 maja 2016

"Wilki Lokiego" - K. L. Armstrong, M. A. Marr - recenzja

Large_WilkiLokiegoMatt nie jest zwyczajnym nastolatkiem. Jest potomkiem skandynawskiego boga burzy - Thora. Wie wszystko o mitologii, zwyczajach dawnych bogów. Jego kuzynostwo niestety nie lubi go. Dlaczego? Bo są wilkami Lokiego. Dzieci krętacza, zdrajcy i największego oszusta, jakiego widział Asgard.

Kroniki Blackwell opowiadają o losach potomków bogów. Zbliża się koniec świata, a runy wskazują, że Matt i jego kuzyni mają to powstrzymać. Aby ocalić znany im świat muszą stawić się czoło dzieciom Lokiego - wszelkiej maści skandynawskich potworom mając do dyspozycji młot Thora oraz swoją drugą naturę Fena i Laurie - możliwość zmiany w wilka.

K. L. Armstrong i M. A. Maar tworzą świetny duet. Ich powieść jest pełna życia, a zarazem wciąga. Nie przygniata czytelnika skomplikowaną akcją, a jednocześnie intryguje tym, co się stanie dalej. Trzymają w napięciu w oczekiwaniu na koniec, który nie jest w tym tomie.

Wilki Lokiego może i jest książką przygodową dla dzieciaków z podstawówki (z tyłu okładki napisano 9+) jednak prawdziwość mitologiczna jest zdumiewająco wielka. Jest to świetna powiastka dla najmłodszych, których może zafascynować świat mroźnej północy.

Jak dla mnie jest to wspaniała historia nie tylko o odwiecznej walce dobra i zła, ale i o więzi rodzinnej, która istnieje mimo odmiennych charakterów. Bo jak wytłumaczyć, że dzieci kłamcy i potomek boga burz stają naprzeciw rodzinie boga-oszusta?

Serdecznie polecam,

Dydelf, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz