tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 20 września 2016

"Spacerem po Krakowie" - Dariusz Jędrzejewski - recenzja

Okładka książki Spacerem po KrakowieŚwiatowe Dni Młodzieży za nami. Wakacje za nami. Rzesze turystów już się przewinęły przez miasto. Studenci jeszcze nie "zalali" ulic Krakowa. Jest to więc doskonały czas, aby we względnym spokoju poznać Stołeczne Królewskie Miasto Kraków. Pomoże nam w tym przewodnik National Geographic "Spacerem po Krakowie" Dariusza Jędrzejewskiego.

Publikacja składa się z 3 części. Rozdział Lotem błyskawicy podpowiada, co  warto zobaczyć, gdy na zwiedzanie możemy przeznaczyć jeden dzień, weekend lub gdy chcemy miasto pokazać dzieciom.  Autor proponuje by młodych turystów zabrać m.in.  do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata", Muzeum Przyrodniczego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Ogrodu Botanicznego, Ogrodu Zoologicznego czy powspinać się na Kopce Kościuszki czy Krakusa. Druga część przybliża Części Krakowa. Zaczynając od Drogi Królewskiej poprzez Ulice Starego Miasta, Wawel, Stradom, Kleparz, poprzez Podgórze na Nowej Hucie kończąc. Trzecia część natomiast udziela typowo praktycznych wskazówek dla podróżnych. Informuje jak się po Krakowie poruszać komunikacją miejską, taksówką, rowerem czy pieszo. Znajdziemy tutaj wiadomości dotyczące adresów Punktów Informacji Miejskiej, telefonów alarmowych, dowiemy się gdzie się udać, gdy zgubimy bagaż, które apteki działają cała dobę oraz gdzie znajdziemy toalety. Dosyć szczegółowo omówiona jest również baza noclegowa.


Spacerownik bardzo przypadł mi do gustu. Co mnie urzekło? Pomijając "zawartość", która jest przekazana w sposób konkretny, zwięzły, bez owijania w bawełnę i okraszona rzetelnymi informacjami - spodobało mi się wydanie. Niewielki format, dobra jakość papieru, soczyste zdjęcia, czytelne mapki. Wszystko to sprawia, że na pewno sięgnę po inne przewodniki z serii "Spacerem po...".

Bruksenka

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz