tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 października 2016

,,Dom tajemnic 3. Starcie światów ’’ – Chris Columbus, Ned Vizzini, Chris Rylander - recenzja

Okładka książki Starcie światów,,Dom tajemnic’’ to seria autorstwa Chrisa Columbusa – znakomitego reżysera i producenta filmowego, który nakręcił między innymi ,,Harrego Pottera i Komnatę tajemnic’’ , oraz Neda Vizzini i Chrisa Rylandera – powieściopisarzy, którzy swoją twórczość mocno wiążą z młodymi czytelnikami.
             
Książka napisana przez trzech wspaniałych autorów jest ostatnią częścią z serii. Słynne rodzeństwo Walkerów - Kordelia, Brendan i Eleanor, właśnie zaczynają wieść spokojne życie, przeprowadzając się do nowego domu, kiedy niespodziewanie w San Francisco pojawia się Mick Tłuścioch. Ich książkowy przyjaciel trafia do realnego świata i zaczyna siać w nim zamęt. Jakby tego było mało okazuje się, że ich największy wróg - Wichrowa Wiedźma żyje i planuje zemstę… Rodzeństwu nie pozostaje nic innego, jak tylko ponownie przenieść się  do powieściowego świata Kristoffa Denvera i tym razem na dobre pokonać Dalię.
           
Wiele przedsięwzięć kończy się niepowodzeniem, ponieważ jak w każdym rodzeństwie, tak i tutaj dochodzi do wielu sporów i nieporozumień. Bohaterowie napotykają na swojej drodze mnóstwo przeszkód. Niejednokrotnie muszą podjąć trudne decyzje i pochylić nad bardzo istotnymi wartościami, takimi jak rodzina, przyjaźń i dobro drugiego człowieka, pamiętając o tym, że żaden czyn nigdy nie pozostaje bez konsekwencji.
          
Książka opiera swoją fabułę przede wszystkim na wartkich zwrotach akcji, które ani na moment nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od lektury. Między innymi dlatego, ciężko jest odłożyć ją na półkę , nie zastanawiając się co takiego zdarzy się na następnej stronie. Wszystkie bohaterskie działania niepowstrzymanego rodzeństwa, pozwalają również na bliższe poznanie głównych bohaterów i ich wizji świata. Cała historia napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem, dlatego polecam przeczytanie jej szczególnie osobom zaczynającym swoją przygodę z fantastyką, ale przede wszystkim każdemu fanowi serii ,,Dom tajemnic’’, który z całą pewnością oczekuje zaskakującego i pochłaniającego zakończenia przygód Kordelii, Brendana i Eleanor.


                                                                                                  Julia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz