tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 23 maja 2017

"Spirit Animals: Nieśmiertelni strażnicy" - Eliot Schrefer - recenzja

Okładka książki Spirit Animals. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicySpirit Animals to seria książkowa, której części wyszły spod pióra między innymi takich autorów literatury młodzieżowej jak Brandon Mull, Maggie Stiefvater, czy Marie Lu. Bestsellerowa, licząca aż siedem tomów seria doczekała się kontynuacji - Spirit Animals Upadek Bestii. Mająca niedawno swoją premierę, pierwsza część nowego cyklu została napisana przez Eliota Schrefera i nosi tytuł ''Nieśmiertelni Strażnicy''. Po raz kolejny zostajemy wrzuceni w wir akcji do pełnego przygód i magii fantastycznego świata - Erdas.

W tej książce powracamy do Erdas zaledwie parę miesięcy później po wydarzeniach z ostatniej serii. Po raz kolejny możemy spotkać czwórkę niezwykle odważnych, młodych bohaterów - Connora, Abeke, Meilin i Rollana. Przeżyli oni razem mnóstwo przygód. Niejednokrotnie towarzyszyły im trudne zmagania, musieli podjąć wiele poważnych decyzji i stoczyć mnóstwo walk. Teraz wszystko wydaję się w porządku, zagrożenie zniknęło i bohaterowie wreszcie mogą odpocząć od tego całego ratowania świata. Oczywiście do czasu. 

Pojawia się nowe zagrożenie. Wielkie bestie powróciły. Wszechdrzewo trawi tajemnicza choroba. Pojawiają się problemy ze Zwierzoduchami, a podziemie staje się tak groźne, jak nigdy dotąd. Znienacka zjawia się nowy wróg - Zefir, na każdym kroku czyha pełno niebezpieczeństw, a młodzi wojownicy są zmuszeni zawrzeć nowe, niestabilne sojusze. Przyjaciele muszą się rozdzielić i zmierzyć z zarówno z panującym zagrożeniem, jak i swoimi lękami. 

Czy bohaterom po raz kolejny uda się uratować Erdas? 
Czy i tym razem podołają zadaniu i zaprowadzą w swoim świecie tak bardzo upragniony pokój?

Powiem szczerze, że miło się zaskoczyłam. Już kiedyś słyszałam o cyklu Spirit Animals, ale nie sądziłam, że będzie mnie w stanie tak bardzo zaciekawić. Spodobał mi się cały ten fantastyczny świat wykreowany przez...autorów. No właśnie. Myślę, że również to, iż seria jest pisana przez wielu autorów, było bardzo ciekawym zabiegiem i mocno wzbogaca cały cykl. Póki co zapoznałam się tylko ze stylem pisania Eliota Schrefera. Autor znakomicie splata ze sobą wątki, potrafi zaciekawić i bardzo dobrze buduje napięcie.

Żałuję, że do tej pory nie miałam styczności z cyklem Spirit Animals, ale zamierzam to nadrobić. To samo radziłabym drugiej osobie, bo jednak Upadek Bestii jest swego rodzaju kontynuacją i na początku można się trochę pogubić. Zdecydowanie polecam tę książkę wielbicielom fantastyki. Lektura jest ciekawa, zabawna i nie sposób się przy niej nudzić. Myślę, że wielu osobom, podobnie jak mi, przypadnie ona do gustu.


Olivka, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza