tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 24 maja 2017

„Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” – Wojciech Bonowicz, Wojciech Waglewski - recenzja.

Okładka książki Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliweWojciech Waglewski jest gitarzystą zespołu Voo Voo, a także kompozytorem i producentem muzycznym, zajmuje się głównie gatunkami tj. rock, folk czy jazz. Oprócz działalności w zespole kontynuuje też działalności solową, pisze muzykę teatralną oraz filmową.  

Muzyka jest częścią życia każdego człowieka. Jedni słuchają tego, co akurat im wpadnie w ucho, inni są zwolennikami konkretnych gatunków albo twórców. Jednak czasami nasi muzyczni idole są dla nas jedynie głosem na płycie, czasami zapominamy, że to także ludzie z krwi i kości. 

Książka „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” to pewnego rodzaju biografia, ale spisana w formie rozmowy. Przedstawione są w niej różne anegdoty i historie z całego życia Wojciecha Waglewskiego. Rozmowę prowadzi Wojciech Bonowicz - dziennikarz, poeta i publicysta.  
  
Ta książka jest idealnym potwierdzeniem tego, że to życie pisze najlepsze scenariusze. Rozmowa była prowadzona przez prawie 11 lat (z wieloletnimi przerwami) i wydawałoby się, że czytanie tyle o jednej osobie może być nużące, zwłaszcza, że autor nie miał prawa wprowadzać żadnego rodzaju fikcji literackiej, jednak większość opowiadań Waglewskiego jest interesująca i zaskakująca, czasami nawet drastyczna. Fakt, że historie te wydarzyły się naprawdę, bardzo pobudza ciekawość czytelnika. Luźny język, w jakim poprowadzono rozmowę, sprawia, że jeśli mamy wystarczająco dużo wyobraźni, możemy wcielić się w rolę dziennikarza i czuć jakbyśmy sami rozmawiali z muzykiem. Wojciech Waglewski pokazuje jak dużo ma w sobie człowieczeństwa i dystansu do tego, kim jest.

Kolejną sprawą jest to, że „Wagiel” jest postacią bardzo inspirującą i motywującą. Czytając o ludziach, którzy pokonali przeciwności i wspięli się na szczyt zawsze wzbudza w nas chęć i nadzieję do pokonywania przeszkód i spełniania marzeń. Ta książka to możliwość poznania muzyka, jako człowieka. Dla fanów może być to naprawdę wspaniała rzecz, ale nie tylko dla nich. „Wagiel” jest bardzo barwną postacią, zwraca uwagę w swoim życiu na jego nieoczywiste aspekty, jest człowiekiem bardzo doświadczonym, od którego można się dużo nauczyć.

Myślę, że ta książka jest gratką przede wszystkim dla fanów, ale każdy szukający swojej drogi w życiu, inspiracji może po nią sięgnąć. Uświadamia, że marzenia są bardzo ważne i że nie wolno z nich rezygnować, bo robienie w życiu tego, w czym czujemy się dobrze, jest pierwszym krokiem na drodze do szczęścia.


Aga, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz