tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 29 czerwca 2017

"Punkt" - Florence Hinckel - recenzja

Okładka książki PunktAutorka w Punkcie pokazuje nam nowy świat. Świat, w którym nie musisz już odczuwać bólu, w którym nie musisz cierpieć, w którym będziesz zadowolony ze wszystkiego niezależnie czym by było.

Czy ten świat faktycznie jest tak idealny jak władze pokazują Silasowi i Astrid?


Młodzi muszą zmierzyć się z czekającym na nich bólem. Czy faktycznie to zrobią, czy pójdą na łatwiznę korzystając z refundowanych szczepionek?

Książka została świetnie napisana, lekkim językiem skierowanym do młodzieży. Stanowi przyjemną odmianę od wszystkich oczywistych pozycji, które kręcą się wyłącznie wokół licealnych problemów z chłopakami, przyjaciółkami i hierarchią społeczną. Rozdziały pisane z różnych perspektyw ubarwiają historię i owiewają wszystko swego rodzaju tajemnicą.

Autorka zdecydowała się poruszyć niecodzienne problemy – ból, cierpienie. To opowieść o licealistach, którzy muszą zdecydować  czy ból jest dobry? Razem z bohaterami przeżywamy ich emocje i podejmujemy z nimi decyzje. Utożsamiamy się z nimi i zadajemy sobie pytanie czy zrobilibyśmy to samo.

Punkt to niezwykła podróż, która pomaga nam zrozumieć czym jest dojrzałość emocjonalna. Myślę, że ta książka nie tylko dostarczy nam wrażeń, ale pomaga nam rozwijać empatię. Punkt autorstwa Florence Hinckel to świetna, poruszająca opowieść z przesłaniem. To książka dająca do myślenia i to jak najbardziej jest jej zaletą. Dobrze rozwinięta i ciekawa fabuła trzymająca w napięciu to jej kolejne atuty. Akcja rozgrywa się w przyszłości, śmiało można stwierdzić, że w niedalekiej, co z kolei pozwala nam na prace z wyobraźnią, która podsuwa tu wygląd miast, domów czy szkół. Książka Hinckel będzie miłą niespodzianką dla fanów scifi, którzy, może nie wszyscy, znajdą tutaj także coś dla siebie.

Punkt polecam każdemu, nawet dorosłym i doświadczonym czytelnikom, ponieważ czytać tę książkę to niesamowite przeżycie i piękna podróż poprzez ludzkie emocje. Porusza to, co najważniejsze, bo przecież to emocje czynią nas ludźmi. Jak dla mnie numer jeden, jeżeli miałabym klasyfikować pod względem młodzieżówek. Zaczęcam do czytania i gorąco wyczekuję kolejnych wspaniałych książek Hinckel.

                                                                                                                                                                            Palcia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Polarny Lis.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz