tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 16 lipca 2017

,,Wieczność bez ciebie” - Bożena Gałczyńska-Szurek – recenzja

Okładka książki Wieczność bez ciebieBożena Gałczyńska-Szurek to autorka książek sensacyjno-obyczajowych oraz kryminałów, które zachwycają przede wszystkim niezwykłym klimatem zawartych w nich opowieści.

,,Wieczność bez ciebie” to książka, której akcja rozgrywa się w barwnej scenerii Zamościa, skrywającego niejedną niezwykłą tajemnicę. Arystokratyczny ród Sokolskich szykuje się do wesela hrabi Adama Sokolskiego i Kamili Guzik- znakomitej prawniczki prosto z Londynu. Tą sielankę przerywa jednak zagadkowe morderstwo w hotelu Renesans. W tym czasie do Zamościa wraz ze swoim mężem Grekiem przyjeżdża Klara-agentka Interpolu, która stawia sobie za zadanie pomoc policji w odnalezieniu sprawcy tej makabrycznej zbrodni. Szybko okazuje się, że nie było to morderstwo na tle rabunkowym, lecz cała sprawa wiąże się z od ponad stu lat skrzętnie skrywaną  tajemnicą rodu Sokolskich. Z każdą chwilą na jaw wychodzi coraz więcej dziwnych aspektów sprawy, której fakty wyjątkowo trudno jest ustalić, między innymi dlatego, że niemal wszyscy świadkowie nie żyją. Z pomocą policji może przyjść jedyne ciotka Klary, która niejako związana jest z hrabiowska rodziną i usiłuje poznać prawdę przeszukują stare archiwa i kościelne metryki. 

Kto dokonał morderstwa?
Co skrywa mroczna tajemnica i czy przede wszystkim ślub się odbędzie? 

Tego dowiecie się dopiero na ostatnich stronach powieści.

Książka trzyma w niepewności niemal do ostatniej chwili, pobudza ciekawość czytelnika niemalże z każdą stroną. Oczywiście jak wiadomo nie ma nic ciekawszego niż rodzinne sekrety, które mogą pokrzyżować plany przyszłych małżonków. Serdecznie polecam jej przeczytanie wszystkim miłośnikom kryminalnych zagadek i nie tylko!

Julia,16 lat

Książka ukazałą się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza