tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 8 września 2017

,,Czas na miłość, czas na śmierć”- Agnieszka Pietrzyk - recenzja

Okładka książki Czas na miłość, czas na śmierć,,Czas na miłość, czas na śmierć” to kolejny kryminał, który trafił w moje ręce. Już od samego początku zaintrygował mnie jego tytuł, który zapowiadał niezwykle wartką akcję i fascynującą fabułę. Jak powszechnie wiadomo z tytułami bywa różnie, ale tym razem zdecydowanie się nie zawiodłam.

Autorką tej książki jest Agnieszka Pietrzyk - historyk literatury, która do tej pory opublikowała już cztery powieści kryminalne, pełne mrocznych tajemnic, w tym jedną powieść grozy, która podbiła serca czytelników. 

Główna bohaterka jej najnowszej książki - Zora Radke do tej pory nie miała łatwego życia. W przeszłości wielokrotnie miewała konflikty z prawem, co w jej przypadku zakończyło się nawet więzieniem. Dodatkowo ciągle musi stawiać czoła panującym powszechnie stereotypom na temat Romów, gdyż sama wywodzi się z romskiej rodziny. Jednakże po wielu trudnych dla niej doświadczeniach udaje jej się wyjść na prostą, między innymi dzięki Niedźwiedziowi - byłemu policjantowi, który obecnie jest jej wspólnikiem. Razem bowiem prowadzą strzelnicę, gdyż strzelectwo to pasja, która ich łączy. Realizują ją jednak w dość nietypowy sposób, który zdecydowanie narusza granice ludzkiej moralności. Niestety zajęcie, którym się trudnią muszą skrzętnie ukrywać przed światem, ponieważ jest ono zarówno nielegalne, jak i nieetyczne. 

Wkrótce jednak w życiu Zory nadchodzi czas na zmiany - pojawia się Sebastian, który wydaje się być idealnym partnerem dla naszej bohaterki. Niestety każdy ma swoje tajemnice, których nikomu nie wyjawia, on również… Czy sekrety tych dwojga zostaną dochowane? Jedno jest pewne - ciężko jest ukryć coś nielegalnego i mrocznego, takiego jak tajemnice tych dwojga. Ich połączenie z pewnością zaprowadzi Was do zaskakującego finału, pełnego nieoczekiwanych zwrotów akcji i rozlewu krwi. 

Serdecznie polecam książkę wszystkim, którzy chcą poznać niezwykłą historię Zory i Sebastiana.


Julia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz