tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 18 października 2017

"Najlepszy powód, by żyć" - Augusta Docher - recenzja

Okładka książki Najlepszy powód, by żyćNajlepszy powód, by żyć to niesamowita, zaskakująca, niezwykle pouczająca i szalenie zabawna opowieść o miłości. Nie jest to jednak banalne romansidło jakich wiele. Ta wyjątkowa książka, mimo ogromnej porcji świetnej rozrywki, skłania również do odrobiny refleksji.

Augusta Docher, a właściwie Beata Majewska, mistrzyni powieści obyczajowych kreuje nietuzinkowych bohaterów i trzymającą w napięciu oraz pełną zwrotów akcji fascynującą fabułę. Do tego plastyczne opisy i pierwszoosobowa narracja pozwala dogłębnie się wczuć w emocje jakie doznają  bohaterowie i dokładnie wyobrazić sobie sytuacje w jakich się znajdują.

Dominika doznawszy ciężkich poparzeń walczy o życie, a jej najbliższy odsiaduje wyrok za nieszczęśliwy wypadek. Zajmuje się nią ambitny młody lekarz. Jednak to kto inny uleczy jej duszę… Nagle pojawia się Marcel osobnik spod ciemnej gwiazdy, czarna owca o wątpliwej reputacji. 

Czy razem z Dominiką odnajdą ten jedyny najlepszy powód by żyć?

Dla mnie była to opowieść o pokonywaniu swoich słabości i stawianiu czoła przeciwnościom losu. Mówi o tym,  że nie ważne jakie karty od losu dostaniesz. Istotne jest jedynie to jak nimi grasz. Opowiada również o walce o marzenia i silnych uczuciach zdolnych przetrwać niejedną burzę. Jest to wzruszająca historia prawdziwej wielkiej miłości. Podobała mi się ta książka również dlatego że pomimo trudnych tematów przyświeca jej optymistyczna myśl:  wszystko jest możliwe i los się jeszcze do nas uśmiechnie, jeśli damy mu taka szansę, bo nigdy nie wiemy co dobrego czeka na nas jutro.:) 

Po przeczytaniu tej inspirującej, wciągającej i przezabawnej książki doszłam do wniosku, że mogę ją serdecznie polecić  nastoletnim dziewczętom.


Mary,  16 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz