tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 października 2017

"We wspólnym rytmie" – Jojo Moyes – recenzja

Okładka książki We wspólnym rytmieJojo Moyes to brytyjska pisarka, dziennikarka, która zasłynęła powieścią "Zanim się pojawiłeś". Tytuł wskoczył na listy bestsellerów. Czy tak będzie i tym razem?

Natasha, Mac i Sarah. Rozpadające się małżeństwo i nastolatka. Dziewczyna niespodziewanie trafia do ich domu zmieniając życie całej trójki.  

Co z tego wyniknie? 
Jak bohaterowie wybrną z niekomfortowej sytuacji? 
Czy będą w stanie ponieść konsekwencje podjętych decyzji?
Czy czeka ich happy end?

We wspólnym rytmie to kolejna świetna opowieść autorstwa Jojo Moyes. Napisana na wysokim poziomie obyczajówka przenosi w inny świat i pozwala przeżywać emocje wraz z bohaterami. Moyes sprawiła, że akcja galopuje do przodu, a czytelnik nie może się oderwać i zanim się zorientuje zostaje mu strona do końca. Cenne jest prowadzenie narracji z dwóch punktów widzenia - dojrzałej kobiety i nastolatki. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć postępowanie i jednej, i drugiej. To niewątpliwie powieść o miłości. Miłości między mężczyzna a kobietą, między dorosłymi a dzieckiem..., ale także o przyjaźni, odkrywaniu samego siebie i trudnych wyborach.

Polecam gorąco wszystkim żądnym ciepłych, trzymających za serce historii na zimowe wieczory przy kominku. Mnie osobiście trochę się ona dłużyła, jednak jestem pewna, że znajdzie się wiele osób, które pokochają styl pisarki i sposób przedstawiania przez nią rzeczywistości. Jest to piękna i niezapomniana historia i jeśli lubicie takie klimaty to jeszcze raz gorąco polecam tę jak i resztę książek autorki. Ja osobiście raczej więcej do niej nie wrócę, ale nie chcę nikogo niepotrzebnie zniechęcać, bo prawda jest taka, że każdy po przeczytaniu odbierze ją inaczej i jestem pewna, że większość się w niej zakocha.


                                                                                                                                                            Palcia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz