tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 stycznia 2012

"Wielki kudłaty łobuz" - Mariusz Niemycki - recenzja

Mariusz Niemycki – autor  książek dla dzieci i młodzieży, bajek dla najmłodszych i słuchowisk radiowych dla dzieci. W 2005 roku został wyróżniony przez Jury Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

„Wielki kudłaty łobuz” to opowieść o piątce przyjaciół z Bukowej Góry, którzy postanawiają rozwiązać tajemnicę zaginionych psów i odnaleźć spadochroniarza zagubionego w lesie po nieszczęśliwym lądowaniu. Patryk, Basia, Tobiasz, Maciek i nowa koleżanka Oliwia ruszają na poszukiwania z Wasielakami, którzy chcą z nimi współpracować, ale w sumie okazują się ich konkurentami.

Przeżywają razem mnóstwo przygód, w których nie brakuje humoru. Basia z początku nie docenia swojego brata Maćka, ale kiedy ten gubi się w lesie, dziewczynka zaczyna się zamartwiać o niego. 

Czytając „Wielkiego kudłatego łobuza” dowiecie się czy grupa przyjaciół odnajdzie Maćka, spadochroniarza i psy sąsiadów. A także co to za zagadkowy pies, który reaguje na wołanie o pomoc.

Książkę czytało mi się całkiem dobrze. Momentami była naprawdę tajemnicza, a czasem śmiałam się nad nią w głos. Opowieść polecam głównie dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Martyna, lat 12


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Skrzat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz