tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 3 lutego 2012

"Nic" - Maria Marjańska- Czernik - recenzja


Autorką książki jest Maria Marjańska – Czernik. Zanim napisała „Nic”, pracowała jako tłumacz czeskiej literatury dziecięcej oraz w redakcji  m.in. „Misia”, „Płomyka, „ Płomyczka” .

Już sam tytuł książki „Nic”, jak również dotycząca go opowieść jest bardzo intrygujący. Większość książek opowiada o losach kogoś lub czegoś. Z tą książką jest inaczej, ponieważ opowiada o losach „Nic”, które wygląda „nijako, pewnie dlatego, że nie miało w ogóle ciała”. Pewnego dnia postanawia ono, że wyruszy w podróż dookoła  świata. Nic podróżuje różnymi środkami lokomocji, co chwile je zmieniając.

Książka jest przeznaczana głównie dla młodszych dzieci, jednak raczej to starsi zrozumieją głębsze przesłanie, jakie niesie. Nic odgrywa tu główną rolę, by uświadomić czytelnikom, że wszystko co jest ignorowane i pomijane, też zasługuję na uwagę. 

To przyjemna proza, którą bardzo łatwo się czyta. Warto zauważyć zabawne gry słów i wspaniałe ilustracje autorstwa Krystyny Lipki - Sztarbałłs. Są one proste i  niesamowite zarazem, doskonale pasujące do tekstu.

Książka jest wesoła i ciekawa, dlatego polecam ją wszystkim czytelnikom – małym i dużym.

Zuzka, 12 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu STENTOR


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz