tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 marca 2012

"Wykreślone imię" - Rhiannon Lassiter - recenzja


Rhiannon Lassiter jest urodzoną w 1977 roku pisarką i dziennikarką, która swój debiut miała w 1999 roku powieścią pod tytułem „Hex”. Opublikowała liczne książki o magicznych mocach oraz współredagowała antologię poezji i prozy wojennej. Jej dzieła doczekały się tłumaczeń na kilkanaście języków. Wydany w 2007 roku thriller pod tytułem „Wykreślone imię” okazał się ogromnym sukcesem o czym świadczą nominacje do licznych nagród np. Manchester Book Award, Booktrust Teenage Prize, Leeds Book Awards. W Polsce ta pozycja ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.
 
Książka opowiada o wdowcu oraz rozwódce, którzy wraz ze swoimi dziećmi z poprzednich małżeństw, starają się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Jednak nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Nieporozumienia pomiędzy córkami Kat i Cat stanowią codzienność. Pewnego dnia Peter otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do domu, zmarłej na chorobę psychiczną żony, w Krainie Jezior. Ponury budynek, w którym zatrzymuje się rodzina, kryje wiele mrocznych tajemnic. Ukryte pomieszczenia, wiecznie żądny ofiar Imieniożerca, złowrogie lalki na czele z Dalilą, wyimaginowane stworzenia, to tylko jeden z elementów gry wyobraźni stworzonej przed laty. Nastoletni bohaterowie muszą stawić czoła niebezpieczeństwom jakie zbudzili swą obecnością oraz ostatecznie zakończyć potworną grę. 

Lasitter  doskonale połączyła wątki obyczajowe ze światem wyobraźni. Spójna całość sprawia wrażenie zatarcia granicy między rzeczywistością a iluzją. Dzięki bogactwu opisów akcja staje się bardziej dopracowana, a napięcie nie opada do samego końca. Zaciekawić może niebanalna, nieprzewidywalna fabuła. Jest to thriller, który przypadnie do gustu miłośnikom nadprzyrodzonych sił i fantastycznie wykreowanych istot. Bardzo dobra, wciągająca i warta polecenia książka.

TUTAJ możesz oglądnąć filmową recenzję tej powieści.
Papaja, 16 lat

Książkę przeczytałam dzięki portalowi Zbrodnia w biblioteceBrak komentarzy:

Prześlij komentarz