tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

"Gdzie jest Jennifer?" - Anne Cassidy - recenzja

Specjalnością autorki, Anne Cassidy, są kryminały dla nastolatków. W swoich książkach porusza problemy, z którymi musi zmagać się wielu młodych ludzi i to właśnie czyni jej powieści tak bardzo aktualnymi. 

Sześć lat temu, wiosną, trójka koleżanek wybrała się do lasu, by odnaleźć kryjówkę starszych braci jednej z nich. Jednak z wyprawy powróciły tylko dwie dziewczynki...

Alice ma przyjaciółkę, która jest dla niej jak starsza siostra i chłopaka, którego kocha. Ma pracę i wielu znajomych. Wybiera się na uniwersytet. Czego więcej potrzeba do szczęścia? Jednak pewnego dnia, w jej uporządkowane życie ponownie zakrada się strach i powracają wspomnienia, od których chciałaby uciec. 

Co łączy tytułową Jennifer i Alice?
Czy można całkowicie odciąć się od przeszłości?
Jak uciec przed koszmarem?

Książkę czyta się jednym tchem. Podobał mi się sposób, w jaki autorka poprowadziła losy bohaterów. Ich wybory, zachowania i opisywane uczucia, są po prostu prawdziwe, nie ma w nich sztuczności i udawania. Są to postaci, w których istnienie możemy uwierzyć. 

Do przeczytania zachęcam wszystkich nastolatków, którzy lubią trzymające w napięciu historie. Zapewniam, że nie będziecie się nudzić!

TUTAJ możecie przeczytać fragment książki.

Ania, 15 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu StentorBrak komentarzy:

Prześlij komentarz