tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 16 maja 2012

"W cieniu Sheratona" - Ireneusz Gębski - recenzja


Zastanawiasz się jak wygląda życie Polaków w Wielkiej Brytanii?
„W cieniu Sheratona” z pewnością odpowie Wam przynajmniej na część pytań. Powieść została napisana przez Ireneusza Gębskiego i nie jest to jego jedyna książka. 

Nie należy oceniać książki po okładce, a jednak popełniałam ten  błąd. Na początku byłam przekonana, że jest to jakiś thriller, o jak się myliłam! 

Powieść opowiada o losach Jurka, Eweliny, Rafała i Ani w Anglii, gdzie przyjechali do pracy. Zatrudnili się w hotelu, tytułowym Sheratonie, na różnych, ale trudnych stanowiskach. Rafał i Ania są parą, czy jednak ich związek przetrwa wszystkie trudne chwile za granicą? Czy Jurek pokocha nową kobietę? Powieść pokazuje nam, że chociaż życie za granicą jest ciężkie, może być czasami również przyjemne i interesujące.

Jest to naprawdę realistyczna powieść, odnosi się wrażenie, że jest oparta na faktach, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej interesująca. Rozbudowane historie bohaterów, których przeszłość zmusiła do zmiany pracy i miejsca zamieszkania, są naprawdę wciągające, a czasami wręcz intrygujące. Świetny jest również język, który został użyty podczas dialogów, co stanowi kolejny plus tej książki. Do wypowiedzi bohaterów zostały ‘wtrącone’ angielskie słówka, co również mi się spodobało.

Ta lektura trafi do gustu wszystkim, którym podoba się temat życia poza granicami Polski. Jest naprawdę warta przeczytania!
Polecam
Amie, 14 lat

Panu Ireneuszowi Gębskiemu dziękujemy za przesłanie swojej powieści!

Książka ukazała się w 2011 r. nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz