tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 17 maja 2012

"Baśniobór. Plaga cieni" - Brandon Mull - recenzja


Po raz trzeci mamy szansę odwiedzić Baśniobór- jedną z ostatnich ostoi prawdziwej magii. 

Kendra i Seth spędzają wakacje w rezerwacie u dziadków. Dni upływają im na wędrówkach po tajemniczym lesie (Seth), lekturze starych dzienników (Kendra) oraz wspominaniu dawnych przygód (zdecydowanie oboje). Jednak szybko okazuje się, że i po tych wakacjach pozostanie im wiele wspomnień, gdyż nagle rezerwat zaczynają nawiedzać tajemnicze upiory, w które przemienili się dotąd spokojni mieszkańcy lasu. 
Ale… nieszczęścia chodzą parami… Zmartwienie związane z tajemniczą zarazą nie jest jedynym- dziadkowie mają uzasadnione podejrzenia, co do zdrady jednego z członków „Rycerzy Świtu”. Mimo to Kendra musi wyprawić się z ich grupką na poszukiwanie kolejnego artefaktu- robi to dla dobra rezerwatu i pozostałych członków stowarzyszenia…

Jak potoczą się losy Baśnioboru, kiedy większość mieszkańców ulegnie tajemniczej zarazie?

Czy w całym rezerwacie zostało jeszcze choćby jedno bezpieczne miejsce?

Czy Kendrze uda się pomóc w poszukiwaniach artefaktu, a Sethowi rozwikłać zagadkę okrutnej plagi?

Książka jest naprawdę świetna i mogę polecić ją nawet osobom, które na co dzień unikają fantastyki. Jej atutem jest także to, że powinna przypaść do gustu zarówno starszym, jak i młodszym czytelnikom. Warto zwrócić również uwagę na ciekawe ilustracje, które bardzo zgadzały się z moim wyobrażeniem o postaciach i miejscach opisanych w książce.   

Dla miłośników Baśnioboru stworzono też specjalną stronę internetową, na której mnóstwo ciekawych dodatkowych informacji, recenzji, gadżetów i gier.

Ania, 15 lat

Za możliwość śledzenia dalszych losów Kendry i Setha dziękuję Wydawnictwu W.A.B.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz