tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 15 czerwca 2012

„Nieznośna lekkość maślanych bułeczek” - Alexander McCall Smith – recenzjaAlexander McCall Smith to urodzony w Zimbabwe pisarz i prawnik szkockiego pochodzenia. Jest autorem wielu powieści i opowiadań. W swoim dorobku ma m.in. serię pt. ”Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1”.


„Nieznośna lekkość maślanych bułeczek” to jedna z sześciu książek z serii    „44 Scotland Street”, która opowiada o mieszkańcach kamienicy, znajdujących się pod tym właśnie numerem. Występuje tutaj wielu bohaterów i wiele opowieści, jednakże są one ze sobą powiązane. Moją ulubioną postacią jest Bertie - sześcioletni chłopiec z ponadprzeciętną inteligencją, który ma problem ze swoją koleżanką z klasy. 

Przygody innych bohaterów również przypadły mi do gustu – mamy do czynienia z malarzem Angusem i jego zakochanym psem, ze świeżym panem młodym Matthewem, matką Bertiego - Irene i innymi sympatycznymi bohaterami.

Moim zdaniem książka jest idealna na mało ciekawe popołudnia. Przyjemnie się ją czyta, przy zabawnych historiach można się  szczerze uśmiać. Świat opisywany przez autora jest lekki i przyjemny. Aż chciałoby się mieszkać wśród mieszkańców Edynburga. Pisarz umieścił dużo niespodziewanych zwrotów akcji.  Z chęcią przeczytam inne części z tej serii. 

Podsumowując, polecam tę książkę zarówno nastolatkom jak i dorosłym – miłośnikom lekkich i śmiesznych książek. Czytając ją mamy cały czas uśmiech na twarzy!

Kamila, 15 lat

Wydawnictwu Muza dziękuję za chwile spędzone z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz