tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 25 sierpnia 2012

"Prowincja pełna słońca" - Katarzyna Enerlich - recenzja


Prowincja pełna słońca - Katarzyna Enerlich
Po "Prowincji pełnej marzeń" i "Prowincji pełnej gwiazd" przyszłą pora na "Prowincję pełną słońca" Katarzyny Enerlich. Autorka napisała również takie książki jak "Kwiat Diabelskiej Góry" czy "Czas w dom zaklęty"

Książka opowiada o Ludmile, która zmaga się z trudnościami życia codziennego. Tajemnicze zniknięcie męża, poprowadzi naszą bohaterkę do Włoch. Spotka tam niesamowitych ludzi, od niektórych przyjmie pomoc, lecz niektórym to ona pomoże. Pozna wstrząsającą, a zarazem prawdziwą historię Aminy i jej matki. Wróci do kraju przekonana, że szczęście to nie tylko miłość.

Ilu wspaniałych osób na swojej drodze spotka Ludmiła?
Jak potoczą się jej losy?

Książka zawiera dużo opisów, co bardziej ją urozmaica. Przypadły mi do gustu szczególnie piękne opisy Mazur, gdzie mieszka nasza bohaterka. Lektura jest urozmaicona -  zawiera wesołe wątki, ale również smutne.

Powieść jest raczej przeznaczona dla osób dorosłych oraz starszej młodzieży. 

Przeczytaj, a nie pożałujesz.

Serdecznie polecam.
 ~Werwik, 14 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu MG.


2 komentarze:

  1. Moje pierwsze spotkanie z tą autorką było udane. Bardzo podobała mi się jej książka "Kiedyś przy Błękitnym Księżycu". Przyznam, że trochę boję się sięgnąć po Prowincjonalny Tryptyk, ponieważ obawiam się, że znajdę w nim zbyt wiele opisów przyrody, czego nie lubię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już też mam pierwsze spotkania z Panią Enerlich za sobą, czytałam Oplątanych Mazurami Czas w dom zaklęty, mam też jej dwie następne książki i pewno sięgnę i po ten tryptyk, gdyż spodobał mi sie styl pisania Pani Katarzyny.

    OdpowiedzUsuń