tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 26 sierpnia 2012

"Szczodre Gody" - Volker Klüpfel, Michael Kobr - recenzja


Szczodre Gody - Volker KlüpfelKsiążka pod tytułem „Szczodre Gody” została napisana przez niezwykle popularny w Niemczech duet, w skład którego wchodzą Volker Klüpfel i Michael Kobr. Ich twórczość cechują genialne, z przymrużeniem oka, opisy życia Bawarczyków oraz sceptyczne podejście do stereotypów. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Akcent.

Ten kryminał okazał się ogromnym sukcesem. Gdy tylko się ukazał, natychmiast zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. 

Opisuje historię ciapowatego komisarza kryminalnego wydziału policji, który udaje się do ekskluzywnego hotelu w Alpach na sylwestrowy weekend, w ramach rekompensaty za uratowanie życia właścicielce. W wycieczce towarzyszy mu małżonka oraz rodzina doktora Langhammerów. Darmowemu pobytowi ma towarzyszyć zabawa kryminalna oraz odgrywanie roli słynnych postaci ze świata detektywistycznego. 

Negatywnie nastawiony do wypoczynku poza domem komisarz, wyczuwa zbliżającą się tragedię. Podczas wprowadzania gości w świat kryminalnych zagadek, Julia König odkrywa brak jednego z uczestników przedsięwzięcia, który jak się okazuje padł ofiarą zabójstwa. Intrygujący jest fakt, iż denat znajduje się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Kluftinger zostaje zmuszony, aby samodzielnie rozpocząć śledztwo, gdyż wszyscy obecni w hotelu zostali odcięci o cywilizacji przez złe warunki pogodowe. 

W poszukiwanie winnego angażuje się również doktor Langhammer, który irytuje komisarza i niejednokrotnie nieświadomie utrudnia śledztwo. Okazuje się, że osób mających związek z ofiarą jest coraz więcej, a ilość motywów zwiększa się z godziny na godzinę. Sytuacji nie polepsza świadomość, że wszyscy znajdują się w pułapce, a mordercą jest jedno z nich. 

Książka jest bardzo ciekawa, wciągająca i trzymająca w napięciu. Fabuła jest nieprzewidywalna do samego końca. 

Gorąco polecam!

Papaja, 16 lat


Księgarni Matras dziękuję za możliwość przeczytania tego kryminału.

1 komentarz:

  1. Muszę koniecznie przeczytać !
    Świetna recenzja ;)

    OdpowiedzUsuń