tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 25 września 2012

"Dopalacze: demony naszych czasów" - Jacek Wrona - recenzja


W naszych czasach wiele osób, w tym najczęściej nastolatków, sięga po dopalacze z różnych powodów - „z ciekawości”, aby zapomnieć o problemach, lub po prostu, aby nie zostać wyśmianym. Nie myśląc o konsekwencjach zażywania tych legalnych narkotyków, jak są zwykle definiowane. Jacek Wrona, autor innych lektur, takich jak np. „Świadectwo Glorii Marii”, w tej książce ukazuje nam całą prawdę o dopalaczach.

Lektura zawiera niewiele stron, ale wiele można się z niej dowiedzieć. Jest opisane jak dopalacze pojawiły się w Polsce, rozważanie problemu, dlaczego tak wiele osób sięga po narkotyki, jakie są znaki ostrzegawcze, że ktoś z naszego otoczenia bierze je i co należy z tym zrobić. Przedstawiona jest również sytuacja prawna i opisanie poszczególnych narkotyków i konsekwencji, jakie grożą przy ich zażywaniu.

Myślę, że warto zapoznać się z tą lekturą, aby uświadomić sobie, że nie ma żartów z takimi substancjami i nie warto psuć sobie zdrowia. Tylko na chwilę świat wydaje się piękniejszy, a potem pojawia się jeszcze więcej problemów. 

"Dopalacze: demony naszych czasów"  napisana jest w sposób zrozumiały i rzeczowy. Autor nie bagatelizuje problemu.

Polecam tę książkę wszystkim, aby uświadomili sobie, jakie zagrożenia niosą za sobą dopalacze.

Kamila, 15 lat

Za tę cenną lekturę dziękuję Wydawnictwu POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza