tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 września 2012

"Mors, Pinki i zagadka Ludolfiny" - Dariusz Rekosz - recenzja


Autorem książki „Mors, Pinki i zagadka Ludolfiny”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka,  jest Dariusz Rekosz. Autor swoją przygodę z literaturą rozpoczął w 2005 roku, tworząc serie przygód o szkolnych detektywach. Znany również jako autor słuchowisk radiowych dla najmłodszych.

Mors, Pinky i Zagadka Ludolfiny - Dariusz Rekosz„Mors, Pinki i zagadka Ludolfiny” to  kolejna część zabawnej historii o dwójce szkolnych detektywów. Przed tymi przyjaciółmi z 5 klasy staje nowe zadanie; w jednej z klas szóstych zaczynają ginąć telefony komórkowe. Pewne jest, że telefony kradnie ktoś ze szkoły. Starsi koledzy proszą o przeprowadzenie śledztwa w tajemnicy przed dorosłymi, bo obawiają się, że gdyby cała sprawa wyszła na jaw, oczekiwany od dawna szkolny bal mógłby zostać odwołany. 

Para szkolnych detektywów oczywiście podejmuje to wyzwanie. Okazuje się jednak, że złodziej jest doskonale poinformowany co do działalności detektywów i zostawia im skomplikowaną podpowiedź w formie krótkiego wierszyka…

Książkę czyta się szybko ponieważ jest napisana nieskomplikowanym językiem, jest stosunkowo krótka i ma duże litery, przez co doskonale nadaje się dla dzieci, które nie są jeszcze bardzo biegłe w czytaniu . Dodatkowo ma utwardzoną, ciekawą okładkę, która z pewnością zainteresuje najmłodszych czytelników.

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.
                                                                                                               Solaris, 15 lat

Za ciekawą książkę dziękuję Księgarni Matras.

2 komentarze:

  1. Słyszałam coś o tej książce, ale nie zainteresowała mnie. Dzięki Twojej recenzji sięgnę, kiedy tylko znajdę czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna pierwsza recenzja w karierze recenzenta ;)
    A poza tym bardzo fajny nick.

    OdpowiedzUsuń