tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 września 2012

"Magiczna trzynastka" - Ingrid Law - recenzja


Ingrid Law, autorka książki, zanim zaczęła pisać książki, robiła różne rzeczy. Projektowała ubrania, pracowała w sklepie obuwniczym, składała opakowania na hamburgery.

Magiczna trzynastka - Ingrid Law
Miś (a tak naprawdę Missisipi) Beaumont – główna bohaterka, jest na pozór zwyczajna, jak każda nastolatka. Jednak ona i jej rodzina są w rzeczywistości dość niezwykli. Każdy z nich posiada Smykałkę – specjalną umiejętność, otrzymywaną w dniu 13 urodzin. Miś nie długo skończy 13 lat. Niestety, Smykałka, jest tajemnicą również dla osoby, której dotyczy. Niedługo dziewczynka wyruszy wraz z rodzeństwem w podróż, zdezelowanym, różowym autobusem...

Książka zabiera nas we wspaniałą podróż, do świata, gdzie wraz rodzeństwem Beamountów i ich przypadkowymi towarzyszami przeżyjemy wspaniałe przygody.

„Magiczna Trzynastka” została uhonorowana wieloma nagrodami i została wydana w 13 krajach. Niedługo możemy spodziewać się jej ekranizacji.

Książka bardzo mi się podobała, ze względu na ciekawe dialogi i fabułę. Polecam ją wszystkim, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniej książki dla siebie!

Zuzka, 12 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego,
a do recenzji przysłała nam ją Grupa Wydawnicza Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz