tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 września 2012

„Nieznajoma” - Pamela Schoenewaldt – recenzja


Pamela Schoenewaldt przez dłuższy czas mieszkała w miasteczku pod Neapolem. Uczy pisarstwa na Wydziale Europeistyki Uniwersytetu Maryland. Do napisania książki, którą właśnie przeczytałam, przyczynił się wyjazd autorki do małej miejscowości Opi, gdzie razem z mężem biegali na nartach.

„Nieznajoma” to tytuł książki opowiadającej o młodej dziewczynie, pochodzącej z ubogiej wioski. Kiedy większość młodych z Opi, decyduje się wypłynąć do Ameryki w poszukiwaniu lepszej pracy i możliwości przysłania pieniędzy rodzinom, Irma także wyjeżdża. Udaje się najpierw do Cleveland, gdzie ma nadzieje odszukać swojego brata.

 Po drodze spotyka kilku miłych ludzi, którzy pomagają jej dotrwać do końca podróży. Niestety na miejscu szybko musi znaleźć pracę. W końcu wychodzi na to, że jej zadaniem jest wyszywanie kołnierzyków. Irma ma jednak większe ambicje. Z tego powodu wyjeżdża do Chicago. 

Żeby poznać dalsze losy bohaterki musicie sięgnąć po tę książkę.


Opowiadanie o Irmie jest wzruszające i niesamowite, bo dzięki sile ducha i pomocy dobrych ludzi znajduje wreszcie swoje miejsce, w którym chce zostać na zawsze.

W książce jest umieszczonych kilka słów i zwrotów po angielsku i włosku, co nie przeszkadza jednak w lekturze. Nie brakuje tam smutnych scen, choć są one przeplatane również wesołymi opisami. 

„Nieznajomą” polecam wszystkim kobietom!
                                                                                                                          Lampart, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki  dziękuję za tę emocjonującą lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz