tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 września 2012

"Wzór na szczęście" - Wacław Grądalski - recenzja


Książka pod tytułem „Wzór na szczęście” została napisana przez księdza Wacława Grądalskiego,  który oprócz szerokiej działalności charytatywnej i ewangelizacyjnej, prowadzi liczne rekolekcje.

 Jest on również założycielem i prezesem fundacji imienia Bpa Czesława Domina oraz współzałożycielem polskiej gałęzi  włoskiej wspólnoty Cenacolo (Wieczernik) działającej na rzecz młodzieży uzależnionej od używek. 

W książce w bardzo prosty i przystępny dla młodych ludzi sposób, zostają poruszone tematy dotyczące Boga i jego miejsca w naszym życiu. Ksiądz Wacław stara się przybliżyć rolę wiary, tęsknoty, wolności i zaufania. Zwraca szczególną uwagę na tak często zaniedbywane zagadnienie jak służba innym. 

Refleksje wzbogacone są ciekawymi i niebanalnymi anegdotami z życia autora oraz świadectwami ludzi, którzy doświadczyli osobiście działania Boga. Ksiądz Grądalski nie opiera się na krytykowaniu postępowania, narzucaniu zakazów i nakazów. Dąży do zrozumienia zasad moralnych, które są tylko i wyłącznie drogowskazami ułatwiającymi nam wędrówkę ku życiu wiecznemu. 

Każdy rozdział zakończony jest krótką, wyszukaną modlitwą. Książka jest ciekawa, interesująca. Dzięki niewielkiemu wydaniu można ją zabrać ze sobą wszędzie np. umilić sobie podróż autobusem w korkach. 

Gorąco polecam wszystkim osobom szukającym swojego miejsca we wspólnocie, pragnącym niekonwencjonalnych rozmyślań nad sensem własnej egzystencji. 

Papaja, 16 lat

Za tę książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu M.


2 komentarze:

  1. Świetnie przybliżyłaś książkę, dobrze jest mieć taką książeczkę w domu

    OdpowiedzUsuń
  2. tytuł brzmi intrygująco ;)

    OdpowiedzUsuń