tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 27 września 2012

"Poszukiwacze szczęścia" - Tishani Doshi - recenzjaTishani Doshi jest urodzoną w 1975 roku, hinduską poetką, dziennikarką i tancerką. Mieszka w Madrasie, w Indiach. W 2006 roku jej pierwszy tomik poezji zdobył nagrodę za najlepszy debiut poetycki. ,,Poszukiwacze szczęścia” to jej pierwsza powieść.

Poszukiwacze szczęścia - Tishani Doshi 20 sierpnia 1968 roku, Babo Patel wyjeżdża z Madrasu do Londynu. Zamierza tam studiować, pracować i przede wszystkim, wyrwać się spod jarzma surowego, hinduskiego wychowania. Na miejscu łamie wszystkie zasady, jakie narzucili mu w Indiach rodzice. Niezgodnie z naukami swojej religii pije, pali i je mięso. Najgorszym występkiem, jakiego dokona młody chłopak, okazuje się jednak wdanie w związek z walijską dziewczyną  Sian Jones. Ma on zaważyć na całym  przyszłym życiu Babo.

,,Poszukiwacze szczęścia” jest opowieścią o trudzie dokonywanych przez nas wyborów, przemijaniu i tęsknocie. Pokazuje jak w zwyczajny, naturalny sposób możemy zapomnieć o  tym, co przynosi nam radość. Przypomina jak wspaniałym darem jest życie i obiecuje nam lepszą przyszłość, jeżeli tylko będziemy w stanie spojrzeć ponad codziennością i dostrzec szczęście tam , gdzie wcale go nie poszukiwaliśmy.

Tishani Doshi świetnie napisała wzruszającą i zaskakującą historię zwyczajnych ludzi, którzy potrafili dostrzec niezwykłość otaczającego ich świata.

     Polecam,                                                                                      
                                                                                                                                                         Karolina, 15 lat

Za możliwość przeczytania tej pozycji dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

1 komentarz:

  1. Czuję się zachęcona. Spróbuję dorwać tę książkę:)
    mamutka

    OdpowiedzUsuń