tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 8 października 2012

"Kino objazdowe" - Marta Kucharska - recenzja


Marta Kucharska urodziła się w 1984 roku. Jest lekarzem i prozaikiem. Publikowała w „Odrze”, „Akcencie”, „Studium”, „Pomostach”, „Latarni Morskiej”, almanachu "Ziemie uzyskane" i na łamach internetowej Przystani Biura Literackiego. Wygrała organizowany prze TVP2 konkurs Dolina Kreatywna. Mieszka i pisze pod Wrocławiem.

Kino objazdowe - Marta Kucharska,,Kino objazdowe” jest poetycko napisaną opowieścią o małym, zapomnianym, polskim miasteczku i jego wyjątkowych mieszkańcach. Ci ludzie, każdy zmagający się z codziennością na swój własny sposób, wykraczają poza model zwykłego, małomiasteczkowego obywatela i piszą swoje legendy  siłą wyobraźni. Ich tęsknota za pełnym, wzruszającym życiem objawia się w historiach o niespełnionych marzeniach, złamanych sercach i przeklętych duszach. One, pozornie nie mające ze sobą związku, łączą się w opowieść  o miłości, nadziei, pragnieniach i rozczarowaniach. 

Mieszkańcy zamknięci w swoich własnych światach, próbujący się z nich  wyrwać, lub pogodzić z losem,  szukają unikalnych, jedynych w swoim rodzaju dróg do szczęścia. Ich dziwactwa, postrzegane przez innych  jako nieodpowiednie i nie na miejscu, znajdują swoje wytłumaczenie w poruszających i wzruszających historiach właścicieli. Zapomniany przez nas świat, zagubiony między snami, odnajduje się na kartach powieści o tęsknocie i poszukiwaniach.

Marta Kucharska w ,,Kinie objazdowym” wzrusza i zaskakuje. Jej, napisana w prosty i piękny sposób, opowieść może zachwycić nie tylko miłośników historii, które jak ta, skrywają swoje znaczenie między słowami.
                                                                                                                             

Karolina, 15 lat


Wydawnictwu Papierowy Motyl dziękuję za ciekawą książkę.

2 komentarze:

  1. A to mnie Karolino zaciekawiłaś. Przypomina mi ta książka moje ulubione filmy - Historia Kina w Popielawach i Cinema Paradiso. Niby o kinie objazdowym, ale tak naprawdę o ludziach w miasteczkach, czekających na jego przyjazd i na odrobinę marzeń i magii. Koniecznie muszę ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń