tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 3 października 2012

"Złocista Dolina" - Iwona Walczak - recenzja„Złocista Dolina” to powieść Iwony Walczak. Autorka opowiada nam historię trzech przyjaciółek „ze szkolnej ławy”, które w wyniku jednego spotkania po latach postanawiają zmienić swoje dotychczasowe życie i… otworzyć ośrodek wypoczynkowy w ich rodzinnej miejscowości.

Złocista dolina - Iwona J. WalczakPodczas czytania powieści poznajemy trzy barwne postaci kobiece: artystkę Maję, która boryka się z poważnymi problemami po śmierci ukochanego męża, niepewną siebie Kasię, która nie potrafi walczyć o prawo do własnej opinii, nawet ze swoją matką i Dorotę, urodzoną dominatorkę i despotkę.


Czy trzy tak różne charaktery będą umiały odnaleźć wspólny język, chociażby dla dobra wspólnego przedsięwzięcia?
Czy trzy koleżanki z dawnych lat odnajdą w sobie cień szkolnej przyjaźni?


Wkrótce okazuje się, że będą musiały razem pokonać wiele problemów, o których istnieniu nie miały wcześniej pojęcia. Warto wspomnieć, że w powieści dużą rolę odgrywają także dzieci głównych bohaterek, a zwłaszcza tajemnicza, zahukana Tamara, córka Doroty.

Początkowo obawiałam się, że w powieści głównym tematem okaże się być miłość, i że romantyczne historie zdominują całą opowieść, jednak po pierwszych kilku kartkach zrozumiałam, że autorka skupia się raczej na opisywaniu uczuć i celów do jakich dążą bohaterowie. 

Lektura spodobała mi się, ponieważ pozwoliła mi na chwilę oderwać się od własnych problemów i przeniosła w nieco inny świat. Polecam tę książkę na jesienne wieczory wszystkim nastolatkom i ich mamom!

Ania, 15 lat

Za sympatyczną powieść dziękuję Wydawnictwu Replika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz