tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 listopada 2012

"Córki Księżyca. T. 3" - Lynne Ewing - recenzja


Ofiara. Zagubiona - Lynne Ewing„Córki Księżyca – Ofiara. Zagubiona” jest to książka fantasy.  Napisała ją autorka poprzednich tomów – „Córki księżyca – Bogini nocy. W zimnym ogniu” (tom I) i „Córki Księżyca- Mocny cień . Tajemny zwój” (tom II), czyli Lynne Ewing.

Książka dzieli się na dwie części. Historia pokazana jest  z dwóch różnych punktów widzenia. Konsekwencje pierwszej części, będą mieć swoje zakończenie w części drugiej.

                                              OFIARA

Serena jest Boginią. Jej głównym zadaniem jest walka z ciemnością.
Stanton jest ciemnością. Nigdy nie powinno do tego dojść, a jednak zakochali się w sobie.On jest w stanie poświęcić swoje długie życie, aby chronić wybrankę swojego ciemnego serca.
Czy Stanton zbierze się na odwagę i wyzna Bogini, że ją kocha?
 Czy zaprowadzi  ją do swojego pana Atroxa, aby była z nim na wieki?


                                                   ZAGUBIONA

Zastanawialiście się jak to jest obudzić się w zupełnie nieznanym miejscu i nic nie pamiętać, nawet własnego imienia? Taka przygoda spotkała Tianne. Sąsiedzi, znajomi, poznają ją, zagadują do niej, a ona się zastanawia kto to jest. Oczywiście Tianna nie jest taką zwykłą dziewczyną, ponieważ dysponuje mocą telekinezy (przesuwanie przedmiotów za pomocą siły woli). Tianna wie, że musi odzyskać przeszłość, inaczej padnie ofiarą prześladowców...

Książka napisana jest prostym językiem, szybko i  łatwo się ją czyta. Osobiście spodobała mi się  bardziej część OFIARA, ale to tylko moje skromne zdanie.  Lektura ma niezwykle wciągającą fabułę.

Pamiętajcie „Każda kobieta jest stworzeniem ciemności”.
Serdecznie polecam.
  ~Werwik, 14 lat

Wydawnictwu Jaguar dziękuję za możliwość przeczytania książki.


1 komentarz:

  1. Zdecydowanie nie w moim guście :) Nie lubię takich książek :)

    OdpowiedzUsuń