tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 listopada 2012

"Happy Birthday" - Danielle Steel - recenzja


 „Happy Birthday” - autorką tej książki jest jest Danielle Steel, która w swoim dorobku ma między innymi „Życie na ulicy„ czy „Cud”. Wiele jej bestsellerów zostało przeniesionych na ekran, na przykład „Nadzieja”.

Happy Birthday - Danielle SteelLektura opowiada o perypetiach 3 osobistości:

Valerie Wyatt – jest wykwintną i stylową damą.  Ma własny program telewizyjny i jest bardzo szanowaną osobą w świecie show biznesu.
Zasłynęła szczególnie ze swoich kreacji i ozdób ślubnych. Nie jedna panna młoda chciałaby przeżyć  najważniejszy dzień swojego życia korzystając z jej pomocy.
Valerie nie wygląda na swój wiek, jednak ta liczba ją przytłacza. Nawet radio i telewizja nie dają jej o tym zapomnieć, w końcu kończy 60 lat.

April Wyatt- jest córką Valerie, nie jest tak sławna jak jej matka, ale jest osobą dążącą do swoich marzeń. Ma swój największy skarb - restauracje. Jej pasją jest gotowanie.
Nie ma męża, ani dzieci. Jednak wchodzi na nowy tor, coś w jej życiu ulegnie zmianie. Kończy 30 lat.

Jack Adams - jest legendą amerykańskiego sportu, mianowicie footballu. Osiągnął w życiu swój cel, ma pieniądze, sławę, kobiety. Jednak zdaje sobie sprawę, że czegoś mu brakuje. Może uświadomiły mu to 50 urodziny?

Jak potoczą się losy naszych bohaterów?

Książka jest wciągająca, napisana prostym językiem. Moim skromnym zdaniem jest w niej za dużo opisów, a za mało dialogów. Lecz nie mogę narzekać na brak nowych wydarzeń i zaskakujących splotów akcji.

Polecam.

~Werwik, 14 lat

Za pasjonującą lekturę dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz