tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 7 grudnia 2012

"Podróż bezślubna" - Julia Llewellyn - recenzjaPodróż bezślubna - Julia LlewellynPerypetie Amy. to historia, która sądzę,  że mogła wydarzyć się naprawdę. Czytając książki, niekiedy czytelnik zastanawia się, czy dana historia, bądź przygoda, miała miejsce w realnym świecie. Ja wieczorami czytając Podróż bezślubną odnosiłam wrażenie że biorę udział w tym wszystkim, co dzieje się na kartach książki  Autorka wspaniale ukazuje losy załamanej bohaterki. A poprzez wprowadzenie paru śmiesznych sytuacji, książka nie jest kolejną historia opowiadającą o życiowych problemach, z jakimi możemy się spotkać, lecz pokazuje świat  z  zupełnie innej perspektywy.

Julia Llewellyn opisuje losy dojrzałej kobiety, Amy - niedoszłej panny młodej, która w podróż poślubną miała jechać do pięciogwiazdkowego hotelu w Rzymie  wraz ze swym wymarzonym mężczyzną. Niestety jej wesele nie dochodzi do skutku, a pieniądze zapłacone za miesiąc miodowy nie mogą zostać zwrócone.
Amy postanawia więc spędzić  ten wyśniony miesiąc miodowy sama. Przez pierwsze dni nie opuszcza swego apartamentu i całymi dniami płacze.

Kobieta próbuje zapomnieć o całej sytuacji związanej  ze ślubem, ma nadzieję, że wszystko się ułoży … Niestety bohaterka codziennie spotyka natrętnych gości, którzy wypytują ją o pana młodego i nie dają zapomnieć o całej sytuacji. Nasza bohaterka  poznaje sławnego aktora filmowego, który przybywa  do Rzymu, by świętować premierę swojego nowego filmu. Zaczyna się zmieniać i przeżywa niesamowite przygody, którym sądzę, że warto się przyjrzeć. 

Zapraszam do lektury, idealna na zimowe  wieczory!

Lily, 17 lat


Wydawnictwu Prószyński i S-ka bardzo dziękuję za fajną książkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz