tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 16 grudnia 2012

"Twardziel" - Sandra Brown - recenzja


Autorką książki pt. ”Twardziel” jest Sandra Brown, amerykańska pisarka, która na swoim koncie ma kilkadziesiąt bestsellerów, w tym wydane w Polsce, m. in. „Nieczysta gra”, „Zasłona dymna”, „Lokator” czy też „Cięcie”.

Twardziel - Brown Sandra
Tytułowym twardzielem w powieści jest Dodge Hanley, samotny pięćdziesięcioletni detektyw. Do niego to, w środku nocy dzwoni dawna ukochana Caroline i oznajmia mu, że ich córka Berry znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i prosi go o pomoc. 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Hanley pierwszy i ostatni raz widział córkę w dniu jej urodzin, przed trzydziestoma laty. Postanawia jednak, z godziny na godzinę zostawić swoje uporządkowane życie i ruszyć na pomoc córce. 

Czy uda mu się uchronić Berry przed psychopatycznym Orenem Starksem? 
Czy miłość, która przed laty łączyła Caroline i Dodga, może z powrotem połączyć dojrzałych już ludzi? 

Zachęcam do przeczytania książki, bo tylko wtedy uzyskacie odpowiedź.

Nie jest to typ literatury, który niesie głębokie przesłanie, zmusza do zastanowienia czy głębszej refleksji, jednak czyta się ją „jednym tchem”. Zaskakują zwroty akcji, ciągle coś się dzieje, autorka nie przynudza, ale wciąga czytelnika w atmosferę powieści.

Ciekawą konstrukcją książki jest przeplatanie teraźniejszości z przeszłością. Dzięki takiej budowie utworu świetnie rozumiemy motywy postępowania głównych bohaterów.

Jeszcze raz zachęcam do przeczytania książki. Moim zdaniem dzieło Sandry Brown może być świetnym prezentem pod choinkę dla osób, które w ten świąteczny czas zamierzają oddać się relaksowi :)


Tilia, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za wciągającą lekturę.

1 komentarz:

  1. Jedna z moich ulubionych autorek. Uwielbiam jej książki, ale tej jeszcze nie czytałam. Chociaż to jest tylko kwestia czasu aż po nią sięgnę. :)

    OdpowiedzUsuń