tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 grudnia 2012

"Świąteczny zamek" - Rosie Banks - recenzja


Moja dzisiejsza propozycja jest skierowana do dzieci nieco młodszych. Kolejna, świąteczna część serii Magiczne Królestwo autorstwa Rosie Banks nosi tytuł „Świąteczny zamek”.

Magiczne królestwo. Świąteczny zamek
W Magicznym Królestwie także nadeszły Święta. Wszyscy mieszkańcy zaangażowani są w przygotowanie Świątecznego Zamku do Wigilijnej uczty i nadejścia Świętego Mikołaja. 

Jednak okrutna Jej Złośliwość jak zwykle nie chce dopuścić do miłych i spokojnych Świąt. Na szczęście trzy najlepsze przyjaciółki Jaśmina, Ela i Zuza przybywają na pomoc Królowi Wesołkowi… 

Jak zdołają złamać groźne zaklęcie królowej?
                
Książka choć skierowana do młodszych dzieci, potrafi wciągnąć w klimat świątecznych przygotowań. Według mnie nawet dorosły, dojrzały czytelnik znajdzie w niej część dzieciństwa, za którą tęskni. Młodsze dziewczynki znajdą w książce to co dla nich najciekawsze: opowieść o przyjaźni z odrobiną magii.
                
Książka idealnie nadaje się na chłodne, zimowe wieczory do czytanie całą rodziną.


Serdecznie polecam
Michalina, 15 lat   


Za ciepłą opowieść dziękuję Wydawnictwu Hachette.

1 komentarz:

  1. Droga Michalino !
    Mam nadzieję,że nie był to przymus i nastawienie,że nawet jeśli ta książka nie jest na twoim poziomie to musisz ją zrecenzować na plus, bo takie nastawienie nie sprzyja obiektywnemu recenzowaniu książek.

    OdpowiedzUsuń