tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 grudnia 2012

"Zagubiony heros" - Rick Riordan - recenzja


Rick Riordan przez lata pracował jako nauczyciel, jednak kiedy jego książki stały się popularne porzucił to zajęcie i zajął się pisaniem na pełny etat. Powieści dla młodzieży, które do dziś ukazały się w Polsce, to przede wszystkim bestsellerowa seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, a także trzy książki z cyklu „Kroniki Rodu Kane”.

Zagubiony heros - Rick Riordan„Zagubiony heros” to pierwsza część nowej, zaplanowanej przez autora na pięć tomów serii „Olimpijscy herosi”. 

Nastoletni Jason budzi się w autokarze podążającym w nieznanym kierunku. Jego zdziwienie nie zna granic - nagle dowiaduje się, że jest uczniem „Szkoły Dziczy”- placówki dla trudnych dzieciaków, a na siedzeniu obok niego znajduje się Piper, która najwyraźniej uważa się za jego dziewczynę. Dalsze poszukiwania odpowiedzi na pytanie „Co tak właściwie się dzieje?” okazują się bezcelowe…

… gdyż sytuacja wyjaśnia się już w kilka godzin później. Niesamowity splot wydarzeń sprawia, że chłopiec wraz z nowopoznanymi Leo i Piper znajdują się w „Obozie Herosów”. Zdezorientowani szukają swojego miejsca w całej tej łamigłówce, jednak pojęcie niektórych spraw okazuje się być bardzo, bardzo trudne…

Dlaczego wszyscy wokół twierdzą, że są dziećmi olimpijskich bogów i co to właściwie oznacza dla Jasona, Piper i Leona?
Czy zdecydują się wspólnie wyruszyć na niebezpieczną wyprawę, aby rozwikłać tajemnice dręczące obóz młodych herosów?
Czy wszystkie tajemnice wyjdą na jaw?

„Zagubiony Heros” to emocjonująca, napisana w niezwykle wciągający sposób, powieść. Język autora sprawia, że obrazy same stają nam przed oczami i nie możemy się oderwać od realistyczno-mitycznego świata wykreowanego przez Riordana. 

Gorąco polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, greckiej i rzymskiej mitologii, niezwykłych zjawisk lub też po prostu amatorom dobrych książek.


Ania, 15 lat


Wydawnictwu Galeria Książki dziękuję za rewelacyjną powieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz