tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 stycznia 2013

"Drugi" - Ewa Nowak - recenzjaEwa Nowak to autorka, która swoimi książkami zachwyciła już wiele nastolatek, w tym i mnie. A jednak muszę przyznać, że „Drugi” to powieść, która wyjątkowo ujęła mnie za serce. 


Arek się jąka. Ta śmieszna przypadłość, dla "właściciela" jest powodem jego braku pewności siebie.
Kiedy więc spotyka Igę, która kompletnie nie zwraca uwagi na jego wadę, zakochuje się bez pamięci. 
Iga jednak na wybranka swojego serca wybrała kogoś innego… Więc to Arek staje się tym drugim. 

Emil, brat Arka, ma narzeczoną, z którą już dopracowują szczegóły ślubu. Ula, uwielbiana przez prawie całą rodzinę chłopaka, wydaje się być narzeczoną idealną…
Co jednak, jeśli Emil stanie się tym drugim? 

Hadrian jest bratem ciotecznym Arka i Emila.  Odkąd pojawił się jego brat Alan, dla matki stał się tym drugim synem. Nie tylko dlatego jej nienawidzi. W przeciwieństwie do kuzynów, ma wszystko czego zapragnie, pieniądze, wschodzącą sławę modela, a dziewczyny latają za nim tabunami. Jednak nie zdarzyło mu się jeszcze zakochać, no i jest jeden warunek. Nie może być drugim chłopakiem dla dziewczyny. 

Ale czy drugi nie może, jak w wyścigu, wyjść na prowadzenie? 
Drugi może stać się tym jedynym, jeżeli tylko naprawdę tego chce, i będzie walczył z całych sił, tak jak Arek. 
Drugi może wykazać się niewiarygodną dojrzałością, przychodząc na ślub swojej niedoszłej żony, tak jak Emil. 
Drugi może zwrócić uwagę na dziewczynę, która, wbrew pozorom, walczy o uczucie. Dać jej szansę, tak jak zrobił to Hadrian.Nigdy nie przestanie zaskakiwać mnie sposób w jaki Ewa Nowak umie połączyć, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, historie. Mistrzowsko manewrując swoim stylem, zaciekawia czytelników każdą historią z osobna, i wszystkimi razem. Ze stu procentową celnością trafia w sedno opisywanego problemu, i sprawia, że czytelnik, zaczyna się nad nim głęboko zastanawiać. Z każdą książką p. Nowak kradnie mi kolejne wieczory, za co jestem jej oczywiście bardzo wdzięczna, bo każda z jej powieści sprawia, że czuję się w jakiś sposób dojrzalsza. 

Polecam tę książkę wszystkim fankom (a jestem przekonana, że jest ich już sporo) twórczości Ewy Nowak, tym którzy chcieliby zapoznać się z wartościową powieścią romantyczną, oraz wszystkim nastoletnim feministkom - okazuje się, że chłopcy też mają uczucia! Ciri, 15 lat

Za rewelacyjną powieść dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz