tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 30 stycznia 2013

„Opowieści mężczyzny, który zarabia śpiąc” - Jerzy Kędzierski - recenzja


Jerzy Kędzierski to człowiek zdecydowanie niebanalny, nie dający się zamknąć w żadnym ze współczesnych schematów. Zarabia na życie sprzedając książki na Allegro oraz oprowadzając wycieczki szkolne. Prowadzi niezależne życie. Jest wolnym człowiekiem, oddającym się bez reszty swoim pasjom. Książka „Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc” to jego debiut literacki.

ksiazka tytuł: Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc autor: Jerzy KędzierskiPan Kędzierski napisał książkę, która jest połączeniem kilku gatunków literackich. Można tutaj znaleźć ślady reportażu, gawędy, powieści obyczajowej, pamiętnika… Jednak jedno jest pewne - jest to książka bardzo osobista, aż naszpikowana faktami z życia autora. Widać, że pisarz przelał na papier całe swoje serce, całkowicie puszczając wodze fantazji. Jednakże pomiędzy wersami, można znaleźć duża dawkę ironii  i dystansu do samego siebie.

Książka nie posiada jasno określonej fabuły, jest to zwykła pogadanka o życiu mężczyzny, który tym się rożni od innych ludzi, że robi to co kocha i jest bardzo szczęśliwy. Jego zadowolenie z życia aż razi z każdej przeczytanej strony, napełniając czytelnika duża dawką optymizmu.

Autor posługuje  się bardzo kolokwialnym językiem, wplatając  jakby mimochodem, tytuły książek  które go zachwyciły. A jest to lista, która mogłaby zawstydzić nie jednego erudytę. Jednak pan Kędzierski jest przy tym bardzo skromny, choć świadomy swojej wiedzy i wartości. Mimo, iż nie uznaje autorytetów, mimowolnie i wbrew własnej opinii, staje się jednym z nich.

Książkę polecam głównie ludziom młodym, poszukującym własnej drogi życiowej. „Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc” może być właściwym drogowskazem dla zagubionych oraz niepewnych swojej drogi życiowej. Jest to też świetny „inspiracjo-motywator” dla osób nie mających pomysłu na życie. Autor namawia do wzięcia spraw w swoje ręce, poszukiwania pracy, która mogłaby być połączona z pasją, a przede wszystkim do bycia świadomym i odważnym człowiekiem.

Gryfka, 17 lat

Za książkę przekazaną do recenzji dziękuję autorowi.

2 komentarze:

  1. :)
    http://opowiesc.art.pl/blog/files/interesujaca-recenzja.html

    OdpowiedzUsuń